Skikrosař Kraus dojel v závodě SP v Innichenu osmý

Český skikrosař Tomáš Kraus skončil osmý ve druhém závodě Světového poháru, který se jel v italském Innichenu, a to navzdory tomu, že dvakrát spadl. Z vítězství se radoval Rakušan Andreas Matt.

Skikrosař Tomáš Kraus | Foto: Jan Vančura

V sobotním závodě dojel Kraus pátý, do toho nedělního se málem nedostal kvůli chybě, kterou udělal v kvalifikaci. Do vyřazovacích jízd nakonec postoupil až jako třináctý.

V dnešním závodě se mu nepovedl start prvního kola, nakonec ale zvládl do čtvrtfinále postoupit. Také semifinále vybojoval, v něm ale zaznamenal po kontaktu s Norem Bastianem Jüllem pád, který poznamenal jeho jízdu v malém finále.

V něm Kraus navíc znovu upadl a nakonec skončil osmý, má naražené hýždě a koleno.

Soutěž žen vyhrála Kelsey Serwaová. Česká závodnice Nikol Kučerová závod nedokončila.

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Matt (Rak.), 2. Korotkov (Rus.), 3. Fiva (Švýc.), ...8. Kraus, ...51. Kopřiva, 68. Takáč, 76. Vrbický (všichni ČR) - nepostoupili z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Korotkov 160, 2. Matt 132, 3. Duncan (Kan.) 110, ...6. Kraus 77.

Ženy: 1. Serwaová (Kan.), 2. Luediová, 3. Müllerová (obě Švýc.), ...Kučerová (ČR) - nedokončila kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Serwaová 200, 2. Luediová 160, 3. Müllerová 86, ...30. Kučerová 6.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít