Skikrosař Kraus postoupil z kvalifikace, i když se jelo na těžší trati

Čtyřnásobný vítěz Světového poháru ve skikrosu Tomáš Kraus postoupil do osmifinále mistrovství světa v Rakousku. Český lyžař skončil v kvalifikaci dvacátý i přes to, že organizátoři před ranním tréninkem upravili na několika místech trať, aby ji závodníkům ještě ztížili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skikrosař Tomáš Kraus | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

„Změnili asi čtyři nebo pět míst, takže při první jízdě v tréninku jsem udělal asi tři chyby,“ stěžoval si po kvalifikaci Tomáš Kraus.

„V kvalifikaci jsem nakonec udělal jednu malou chybu, kdy jsem přeskočil jeden skok a spadl až do díry. Jinak jsem to celkem prošlapal,“ povídal v cíli kvalifikačního kola spokojený český skikrosař, který v aktuální sezoně do hlavního závodu ve Světovém poháru ještě nepostoupil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skikrosař Tomáš Kraus postoupil do finálových jízd na mistrovství světa v Rakousku, i když před kvalifikací pořadatelé trať upravili a tím ztížili

Dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2007 má z celého startovního pole nejvíc zkušeností, ale že by pořadatelé před kvalifikací trať přestavěli, to se mu mockrát za jeho dlouhou kariéru nestalo.

„Není to úplně obvyklý, chtěli tu trať trochu zatraktivnit a udělat místo na chyby. To se jim podle mě podařilo a v těch čtyřkách to bude vidět. Když někdo udělá chybu, půjde hned dozadu, protože když se udělá chyba na těžším, tak se jde pryč,“ vysvětloval čtyřicetiletý český skikrosař.

Ten byl v kvalifikaci na prvním mezičase dokonce osmý, ale po malé chybě na skoku ve střední části svahu se pořadím posunul dozadu. Celkový dojem z jízdy měl ale dobrý, protože hlavní bylo postoupit do zítřejších vyřazovacích bojů.

„Je to dobrý start, ale záleží na zítřejším závodu. Tam je to všechno nanovo,“ říkal průkopník světového skikrosu, který bude v neděli na úzké a náročné trati bojovat po poledni možná i o medaili z mistrovství světa.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme