Skikrosař Kraus se s úmrtím kamaráda Zoricice vyrovnává těžce

Ve Špindlerově Mlýně můžete dnes a zítra sledovat v akci kromě nejlepších českých lyžařů také vrcholné skikrosaře včetně hvězdy této disciplíny Tomáše Krause. Pro něho bude mít dnešní závod kategorie FIS a zítřejší mistrovství republiky zvláštní a ne zrovna příjemnou příchuť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr světa ve skicrossu Tomáš Kraus | Foto: Katarína Brezovská

Půjde totiž o jeho první soutěžní zápolení od nešťastného Světového poháru ve švýcarském Grindelwaldu.

Při něm se před necelými dvěma týdny po pádu do cílové rovinky smrtelně zranil Kanaďan Nick Zoricic, se kterým si byl český skikrosař vcelku blízký, dokonce by ho označil za svého přítele.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tragicky zesnulý Nick Zoricic byl dobrým přítelem českého skikrosaře Tomáše Krause, který se s jeho smrtí těžce vyrovnává

„Myslím, že ano. Byl to jeden z lidí, kteří se opravdu nestraní ostatních lidí a národností. Byl to dobrý člověk.“

Určitě lze poznat, že mluvit na tohle téma je pro Krause dost nelehké a že se s nepříjemným zážitkem vnitřně stále ještě vyrovnává.

„Je to složitá věc, která s životem a se sportem přichází. Nedá se to moc popsat, ale k životu to patří,“ smiřuje se s drsnou realitou svého sportu Tomáš Kraus a tyhle pocity si po dvanácté hodině odnese také na start dnešního závodu FIS.

A zítra odpoledne bude jeho cílem stát se podeváté v řadě mistrem republiky.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme