Skikrosař Kraus skončil v závodě SP v Les Contamines pátý

Český skikrosař Tomáš Kraus vyrovnal svůj dosud nejlepší výsledek v sezoně, když v závodě Světového poháru ve francouzském Les Contamines skončil pátý. Stejné umístění zaznamenal hned v úvodním závodě sezony v italském Innichenu.

Skikrosař Tomáš Kraus

Skikrosař Tomáš Kraus | Foto: Jan Vančura

Závod vyhrál švýcarský skikrosař Alex Fiva, který zároveň poskočil i do čela průběžného pořadí Světového poháru. Druhé místo bral Didrik Bastian Juell z Norska, který se mezi první tři dostal poprvé v kariéře. Za ním skončil Kanaďan Nick Zoricic.

Kraus přišel o možnost probojovat se na stupně vítězů, když vypadl v semifinále. Malé finále měl sice velmi dobře rozjeté, jenomže na něj zle dotíral Francouz Sylvain Miaillier, a vítězství českého závodníka musela potvrdit až cílová fotografie.

Mezi ženami kralovala Fivova krajanka Sanna Lüdiová. Česká závodnice Nikol Kučerová vypadla ve čtvrtfinále.

Závod SP ve skikrosu v Les Contamines (Francie):

Muži: 1. Fiva (Švýc.), 2. Juell (Nor.), 3. Zoricic (Kan.), ...5. Kraus, 56. Kopřiva (oba ČR) - vyřazen v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Fiva 295 b., 2. Leman (Kan.) 231, 3. Korotkov (Rus.) 209, ...8. Kraus 151.

Ženy: 1. Lüdiová (Švýc.), Baronová, 3. Davidová (obě Fr.), ...15. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Lüdiová 389, 2. Serwaová (Kan.) 276, 3. Davidová 260, ...28. Kučerová 33

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít