Skikrosař Kraus vyhrál ve SP v Megeve malé finále a skončil pátý

Světový pohár ve skikrosu na francouzském území svědčí jedinému českému reprezentantovi Tomáši Krausovi. Po třetím místě v Les Contamines totiž v Megeve obsadil páté místo. Z vítězství se podruhé v kariéře radoval Američan John Teller.

Skikrosař Tomáš Kraus

Skikrosař Tomáš Kraus | Foto: Jan Vančura

Na stupně vítězů vystoupali kromě amerického skikrosaře, který se na bednu dostal v letošní sezoně poprvé, i druhý Fin Jouni Pellinen a třetí Rus Jegor Korotkov.

Tomáši Krausovi se nedařilo v kvalifikaci, ve které obsadil až 21. místo, a proto měl ve vyřazovacích jízdách vždy horší startovací bránu. Přesto se dokázal probojovat až do semifinále, kde ho vyřadili později dva nejrychlejší závodníci - Teller a Pellinen.

Dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru se ale ani v malém finále nevzdal a odměnou mu bylo vítězství v poslední jízdě, které znamenalo celkově 5. příčku. V průběžném hodnocení Světového poháru pak osmatřicetiletému Čechovi patří 4. místo.

Mezi ženami si v závodu SP ve francouzském Megeve pro triumf dojela Němka Wörnerová před Kanaďankou Serwaovou a domácí reprezentantkou Davidovou. České reprezentantky na nejlepší nestačily, Chárová skončila 21. a Kučerová o dalších deset míst zpět.

Závod SP ve skikrosu v Megeve (Francie):

Muži: 1. Teller (USA), 2. Pellinen (Fin.), 3. Niederer (Švýc.), 4. Korotkov (Rus.), 5. Kraus (ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 14 závodů): 1. Fiva (Švýc.) 384 b., 2. Niederer 373, 3. Leman (Kan.) 248, 4. Kraus 222

Ženy: 1. Wörnerová (Něm.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Davidová, 4. Baronová (obě Fr.), ...21. Chárová, 31. Kučerová (obě ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 14 závodů): 1. Smithová (Švýc.) 396, 2. Serwaová 301, 3. Davidová 271, ...34. Chárová 19, 36. Kučerová 15

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít