Skikrosař Kraus vyhrál ve SP v Megeve malé finále a skončil pátý

Světový pohár ve skikrosu na francouzském území svědčí jedinému českému reprezentantovi Tomáši Krausovi. Po třetím místě v Les Contamines totiž v Megeve obsadil páté místo. Z vítězství se podruhé v kariéře radoval Američan John Teller.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skikrosař Tomáš Kraus | Foto: Jan Vančura

Na stupně vítězů vystoupali kromě amerického skikrosaře, který se na bednu dostal v letošní sezoně poprvé, i druhý Fin Jouni Pellinen a třetí Rus Jegor Korotkov.

Tomáši Krausovi se nedařilo v kvalifikaci, ve které obsadil až 21. místo, a proto měl ve vyřazovacích jízdách vždy horší startovací bránu. Přesto se dokázal probojovat až do semifinále, kde ho vyřadili později dva nejrychlejší závodníci - Teller a Pellinen.

Dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru se ale ani v malém finále nevzdal a odměnou mu bylo vítězství v poslední jízdě, které znamenalo celkově 5. příčku. V průběžném hodnocení Světového poháru pak osmatřicetiletému Čechovi patří 4. místo.

Mezi ženami si v závodu SP ve francouzském Megeve pro triumf dojela Němka Wörnerová před Kanaďankou Serwaovou a domácí reprezentantkou Davidovou. České reprezentantky na nejlepší nestačily, Chárová skončila 21. a Kučerová o dalších deset míst zpět.

Závod SP ve skikrosu v Megeve (Francie):

Muži: 1. Teller (USA), 2. Pellinen (Fin.), 3. Niederer (Švýc.), 4. Korotkov (Rus.), 5. Kraus (ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 14 závodů): 1. Fiva (Švýc.) 384 b., 2. Niederer 373, 3. Leman (Kan.) 248, 4. Kraus 222

Ženy: 1. Wörnerová (Něm.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Davidová, 4. Baronová (obě Fr.), ...21. Chárová, 31. Kučerová (obě ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 14 závodů): 1. Smithová (Švýc.) 396, 2. Serwaová 301, 3. Davidová 271, ...34. Chárová 19, 36. Kučerová 15

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme