Skikrosař Tomáš Kraus vyhrál v Grasgehrenu závod Světového poháru

Po téměř čtyřech letech se Tomáši Krausovi podařilo vyhrát závod Světového poháru. Osmatřicetiletý lyžař vyhrál v německém Grasgehrenu popatnácté v kariéře a posunul se na třetí místo celkového pořadí seriálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený Tomáš Kraus po vítězství ve Špindlerově Mlýně | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Tomáš Kraus vyhrál závod Světového poháru naposledy v roce 2009 v La Plagne. Letos se ale průkopníkovi tohoto sportu v Čechách daří. Před třemi týdny skončil třetí v Les Contamines.

V kvalifikaci zajel Tomáš Kraus až 27. nejrychlejší čas, ale ve vyřazovacích jízdách už své soupeře převyšoval. Vyhrál osmifinále, čtvrtfinále a do finále se dostal z druhého místa. V závěrečné jízdě triumfoval způsobem start-cíl.

Před koncem trati se na něj ještě tlačili Kanaďan Tristan Tafel a třetího Victor Öhling-Norberg ze Švédska. Další Čech Jakub Kopřiva obsadil 16. místo.

Mezi ženami skončila Nikol Kučerová třiadvacátá a Tereza Chárová 31. Za dva týdny pokračuje Světový pohár v ruském Soči a o týden později v Harrachově.

Světový pohár ve skikrosu v Grasgehrenu (Německo):

Muži: 1. Kraus (ČR), 2. Tafel (Kan.), 3. Öhling-Norberg (Švéd.), 4. Niederer (Švýc.), ...16. Kopřiva, 59. Čech (oba ČR)
Průběžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. Fiva (Švýc.) 424 b., 2. Niederer 423, 3. Kraus 322, ...46. Kopřiva 15

Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Manhardová (Něm.), 3. Bergerová-Sabbatelová (Fr.), 4. Simmerlingová (Kan.), ...23. Kučerová, 31. Chárová (obě ČR)
Průněžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. Smithová (Švýc.) 416, 2. Davidová 371, 3. Serwaová (Kan.) 301, ...35. Kučerová 23, 38. Chárová 19

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme