Skikrosařka Kučerová dojela na MS šestá. Vyřazovací boje mi sedí, říká

Druhé šesté místo pro českou výpravu vybojovala na mistrovství světa ve snowboardingu a akrobatickém lyžování Nikol Kučerová. Pětadvacetiletá skikrosařka vyrovnala v poslední den šampionátu v rakouském Kreischbergu výkon snowboardistky Evy Samkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muži jeli skikrosový závod ve čtvrtek, v pátek soupeří ženy (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Po zlaté medaili Ester Ledecké jste dosáhla na nejlepší český výsledek. Čekala jste to?

Moc jsem nad tím nepřemýšlela, ale věděl jsem, že dokážu jet se soupeřkami vyrovnaně. Závody ve čtveřicích mi sedí, umím se rvát. Žádné pozice jsem si ale nedávala, snažila jsem se co nejvíc a vyšlo to.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se skikrosařkou Nikol Kučerovou mluvil po šestém místě na MS reportér Jakub Marek

V první jízdě jste jely jen dvě, tudíž jste měla jistou účast ve čtvrtfinále. Překvapilo vás to?

Po tréninku jsem se dozvěděla, že Georgia (Kanaďanka Simmerligová) špatně dopadla a asi nepojede. Pro mě to bylo štěstí, ale vůči ní je mi to trochu líto, protože tady jezdila úžasně. S Francouzskou (Alizée Baronovou) jsme jízdu pojali tréninkově, vyzkoušela jsem si nějaké předjížděcí manévry. Nepopírám, že to bylo fajn.

Seděla vám trať? Ve čtvrtfinálové jízdě jste se ze čtvrté pozice dostala na druhou příčku poměrně lehce…

Tak lehké to zase nebylo. V jednom místě jsem docela zariskovala, projela jsem to jinak než doposud. Zkusila jsem neozkoušenou kombinaci, ale vyšlo to a dostala jsem rychlost. Soupeřky mě nechtěly pustit, ale nakonec musely.

V semifinále potkaly skikrosaře i skikrosařky nepříjmené pády. Nerozhodilo vás to před malým finále?

Nenervovala jsem se, viděla jsem holky, které jely přede mnou a některé také popadaly. Jedna dokonce ani nenastoupila kvůli zranění. Chtěl jsem jet co nejlépe, ale sama pro sebe jsem si říkala, že hlavně pojedu tak, abych neudělal zbytečnou chybu jako v předešlé jízdě.

Kam vás může takový úspěch ze světového šampionátu posunout?

Myslím, že mě to může nakopnout do dalších závodů Světového poháru. Potřebuju lépe jezdit kvalifikace, abych se do šestnáctky standardně dostávala.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme