Skokan Koudelka k neúspěchu v Oberstdorfu: Byla to moje chyba!

Čtyři z pěti českých skokanů na lyžích zvládli kvalifikaci na první závod Turné 4 můstků. V německém Oberstdorfu se nedařilo jedinému, překvapivě jím byl Roman Koudelka. K postupu mu chyběla tři místa, nestačilo mu 119 a půl metru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Roman Koudelka | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Po kvalifikaci byl Roman Koudelka tak naštvaný, že prošel mix-zónou a nezareagoval ani na šťouchnutí do ruky. Tomáš Kohout ho ale dohnal u můstku, skokan vystoupil z týmového auta a jako první slyšel:

Romane předpokládám, že ani ve špatném snu jste neočekával, že by se nepovedlo v Oberstdorfu postoupit do závodu.

Určitě ne, věřil jsem si tady! A bohužel, nevím, co se stalo. Ještě jsme to s Davidem (pozn. Jiroutkem – trenér) neprobírali, uvidí se. Nevím, co jsem tam pokazil, jestli jsem zpozdil odraz nebo co se dělo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokan Koudelka k neúspěchu v Oberstdorfu: Byla to moje chyba!

Předpokládáte tedy, že to byla spíše Vaše chyba při skoku?

Určitě to byla moje chyba, podmínky tam byly stabilní. Takže na to se vymlouvat nemůžu! Jak říkám, nevím, co se stalo. Kouknu se na video a pak uvidím.

To, že se zdálo, že letíte poněkud ‘šejdrem‘, že Vám tam lehce fouklo zleva, to nemělo vliv?

To už bylo z hrany, někde jsem tam udělal chybu na hraně. A tím pádem mě to poněkud vykroutilo. Byla to moje blbost a doufám, že se z ní poučím.

Jak se cítil před tím skokem? Tj. nemohlo to být někde v hlavě, nějakou přemotivovaností nebo naopak přílišnou sebejistotou?

V hlavě to teď bohužel nebylo. Před závodem jsem byl malinko pod (pozn. podváha) a musel jsem se dopíjet. A jak jsem byl dopitý, tak se mi malinko změnilo těžiště. A pak jsem si blbě sednul.

Říkáte malinko pod. Kolik jste měl podváhu? Kolik litrů jste musel vypít? I když to bylo asi spíše v decilitrech.

Dopíjel jsem asi půllitr, ale byla to moje chyba. Zapomněli jsme váhu na pokoji a tady ty blbosti se bohužel stanou. Doufám, že se to nebude opakovat.

Jak se z toho sebrat? Protože to se Vám asi ještě nestalo takové zklamání. Nebo snad ano?

Ještě se mi tohle nestalo. Na Turné jsem vždycky první závod postoupil. A o to víc mě to mrzí! Protože tady na můstku jsem si věřil.

Co se dá dělat s náladou, aby byla lepší? Když tedy máte zítra den volna …

Teď si půjdu zahrát tenis, abych si malinko vyčistil hlavu a pak se uvidí.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme