Skokan Koudelka měl opět smůlu, praskl mu kolíček

Roman Koudelka by si mohl klidně říkat Smolíček úvodních závodů Světového poháru. Včera mrznul na můstku ve finském středisku Ruka více než čtvrt hodiny kvůli problémům techniky. A dnes ho jeho vlastní vybavení připravilo o skok a celý český tým o pěkný výsledek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naprasklé Koudelkovo vázání | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Mrzlo, až praštělo a praskalo. Zmrzlý sníh křupal pod nohama, běžky vrzaly závodníkům ve stopě a na můstku mrazem ruplo vázání Romana Koudelky. ,,Kolíček, který se zacvakává do patky a drží celou lyži, mi praskl. Nedalo se nic dělat," popisoval Koudelka.

Popisuje událost patřící zdánlivě spíše do žánru science fiction Roman Koudelka. S trochou nadsázky řečeno samotná existence finského střediska Ruka je trochu sci-fi. Ale to, že v místních mrazech - oficiálním -16°C tady snad nikdo nevěří - nevydrží materiál je krutá realita.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokan Koudelka měl opět smůlu, praskl mu kolíček

,,Mně už tak praskly čtyři. Vymněnili mi je a těm novým se to prý už nemá stávat. Ale když jsem vylezl na lavičku, zjistil jsem, že mi zase rupnul, takže jsem musel jít dolu."

A to doslova. Kolem můstku Romanu Koudelka sešel se skočkami na rameni. Náhradní součástku mu do konce série nestihl jeden z trenérů Michal Doležal vyvézt, ačkoliv dělal, co mohl. A nedaly by se náhradní kolíčky brát na můstek jaksi automaticky?

,,Kapsy kombinéza nemá, ale prý to tam nahoře někde má být. A nikdo neví kde. Nikdo asi nepočítá s tím, že se něco takového stane," říká Jakub Janda. Na druhou stranu, Roman Koudelka měl pořádné štěstí, že se mu nezbytná součást vázání pokazila už při zapínání.

,,Kdybych skočil, jistě by to byl pád. Určitě mě to ale trochu mrzí vůči klukům, protože Hlava a Janda skočili hezké skoky. Mohli jsme bojovat o pěkné umístění." Nikdo ale Romanu Koudelkovi nic nevyčítal. Třeba Lukáš Hlava na otázku, co by se stalo, kdyby vázání prasklo ve vzduchu raději neodpověděl: ,,Tak na to nechci myslet."

A že by Lukáš Hlava ronil zmrzlé slzy nad zmařeným výsledkem, to už vůbec ne. ,,To se stává. Naštve to, ale horší by to bylo v nějakých větších závodech," říkal Hlava a podobně smýšlel i Janda: ,,Nedá se nic dělat, já si skočil dva pěkné skoky. Nebylo to sice úplně ono, ale hned mám čistější hlavu pro zítřejší závod."

Mimochodem, i jen se třemi pokusy Lukáše Hlavy, Jakuba Jandy a Antonína Hájka Češi porazili kompletní týmy Itálie a Kazachstánu.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme