Skokan Koudelka při tréninku v Harrachově spadl a skončil v nemocnici

Nejlepší současný český skokan na lyžích Roman Koudelka měl ve druhém tréninku na závod Světového poháru v Harrachově vážný pád a byl transportován do nemocnice v Liberci na vyšetření hlavy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod SP ve skocích na lyžích, oficiální trénink  v Harrachově, Roman Koudelka

Závod SP ve skocích na lyžích, oficiální trénink v Harrachově, Roman Koudelka | Zdroj: ČTK

První pokus Koudelky skončil na hranici 118 a byl průběžně šestnáctý. Podruhé skočil 117 a půl metru, ale praskl mu kolíček, který drží patu boty ve vázání. To okamžitě povolilo a aktuálně sedmý muž průběžného pořadí SP upadl na hlavu a praskla mu helma. Když se zastavil, snažil se zvednout, ale hned se opět sesunul k zemi.

Podle prvních vyšetření nemá sice nic zlomeného, ale půjde zřejmě o pohmožděnou páteř a otřes mozku. Jestli Koudelka do pátečního hlavního závodu nastoupí, není jisté. Nahrává tomu fakt, že jako muž elitní desítky nemusí skákat kvalifikaci.

Roman Koudelka padá ve druhém kole tréninku v Harrachově | Foto: ČTK

V pátečním závodě se může představit sedm českých reprezentantů. Nejlepším byl v kvalifikaci na děleném šestém místě Jakub Janda, vyhrál Nor Vegard-Haukoe Sklett před krajanem Tomem Hildem, a to skokem dlouhým 128,5 metru.

Janda skočil 119,5 metru a dostal 117,7 bodu. Třiadvacátý skončil Borek Sedlák, šestadvacátý Antonín Hájek, třicátý Lukáš Hlava, pětatřicátý Jan Matura a sedmatřicátý Martin Cikl.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme