Skokan Koudelka při tréninku v Harrachově spadl a skončil v nemocnici

Nejlepší současný český skokan na lyžích Roman Koudelka měl ve druhém tréninku na závod Světového poháru v Harrachově vážný pád a byl transportován do nemocnice v Liberci na vyšetření hlavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod SP ve skocích na lyžích, oficiální trénink v Harrachově, Roman Koudelka | Zdroj: ČTK

První pokus Koudelky skončil na hranici 118 a byl průběžně šestnáctý. Podruhé skočil 117 a půl metru, ale praskl mu kolíček, který drží patu boty ve vázání. To okamžitě povolilo a aktuálně sedmý muž průběžného pořadí SP upadl na hlavu a praskla mu helma. Když se zastavil, snažil se zvednout, ale hned se opět sesunul k zemi.

Podle prvních vyšetření nemá sice nic zlomeného, ale půjde zřejmě o pohmožděnou páteř a otřes mozku. Jestli Koudelka do pátečního hlavního závodu nastoupí, není jisté. Nahrává tomu fakt, že jako muž elitní desítky nemusí skákat kvalifikaci.

Roman Koudelka padá ve druhém kole tréninku v Harrachově | Foto: ČTK

V pátečním závodě se může představit sedm českých reprezentantů. Nejlepším byl v kvalifikaci na děleném šestém místě Jakub Janda, vyhrál Nor Vegard-Haukoe Sklett před krajanem Tomem Hildem, a to skokem dlouhým 128,5 metru.

Janda skočil 119,5 metru a dostal 117,7 bodu. Třiadvacátý skončil Borek Sedlák, šestadvacátý Antonín Hájek, třicátý Lukáš Hlava, pětatřicátý Jan Matura a sedmatřicátý Martin Cikl.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme