Skokan Koudelka si velmi pochvaluje nové, kratší lyže

Skokanům na lyžích dnes začne nová sezóna Světových pohárů. Možná. Pokud jim to dovolí vítr, který bývá ve finském středisku Ruka někdy tím největším soupeřem. Ideální neměli ani podmínky pro trénink - zkuste si sami najít v Evropě upravený můstek se sněhem. Co je pozitivní pro české fanoušky? Roman Koudelka neztrácí ani za této konstelace dobrou náladu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Roman Koudelka.JPG | Foto: Tomáš Kohout

Prý se mu ani neklepe ruka. Je v klidu, ze stejnojmenného finského střediska by mohl poslat pohled pomalovaný smajlíky. Tedy teď, před závody.

„Těším se moc, pauza byla dlouhá. V létě jsem toho moc neodzávodil, takže motivace je velká. Uvidíme. Zatím jsme zvládli jeden skok, povětrnostní podmínky tady tomu jako tradičně moc nepřejí. Všechno je otevřené,“ říká Roman Koudelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokan na lyžích Roman Koudelka je v novými, kratšími lyžemi nadmíru spokojen

Vítr tu a tam potrápí skokany všude na světě. Pečlivě se hlídá hlavně na mamutích můstcích, Innsbruck je zase pověstný těžko krotitelným foehnem a ve finské Ruce se točí naprosto nepředvídatelně. I proto, že je tam letos o hodně tepleji než loni, kdy servismani naměřili -26°C.

„Fouká opravdu hodně, je tu jeden stupeň nad nulou, obleva. Pár týmů zvládlo udělat jeden skok, ale někteří neskočili vůbec, šli nahoru a zase dolů. Když se to ale vezme kolem a kolem, je to pro všechny týmy stejné, nikdo letos nemá nic moc naskákáno. Uvidíme až při závodě.“

Trénoval ale třeba v Hinzenbachu a Klingenthalu na můstcích s umělými stopami a šlo mu to tam. I na nových lyžích, které kvůli úpravě o pravidlu BMI - skokani zase musejí být těžší - raději zkrátil o tři centimetry.

„Docela mi to vyhovovalo, protože někdy jsem míval problém, že když jsem šel pozdě do odrazu, měl jsem vysoko lyže a to mě brzdilo v rychlosti. Těmi kratšími lyžemi se to vylepšilo, hned od začátku léta, kdy jsem na nich začal trénovat, jsem z nich měl dobrý pocit. Myslím, že to byl dobrý tah, uvidíme, jak to bude v zimě,“ říká Roman Koudelka, který by se určitě nezlobil, kdyby na letní výsledky navázal.

Janda chtěl bydlet sám

Hlavně tedy na ty z konce Summer Grand Prix, kdy skončil dvakrát na třetím místě. Snažit se bude i Jan Matura nebo Lukáš Hlava, který je Romanu Koudelkovi blíže než obvykle.

„S Lukášem jsme spolu na pokoji, protože Jandys chtěl být sám, učí se na zkoušky, teď začal studovat.“

Jandys, tedy Jakud Janda, je čtvrtým skokanem do české party, tým doplil nováček Vojtěch Štursa. Před kvalifikací, která by měla začít v 18 hodin českého času, jsou v plánu ještě dva tréninky.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme