Skokan Koudelka září. Pomáhá trenér i ‚ukecaná‘ psycholožka

Skoky na lyžích jsou velmi specifickým sportem, kdy má závodník celkem asi 20 sekund na to, aby prodal všechno, na co dlouhodobě trénuje. K tomu musí být nejen v pořádku po fyzické stránce, ale výborně připravený i psychicky. Roman Koudelka zvládl obojí a vyhrál úvodní závod Světového poháru sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka vyhrál v Klingenthalu svůj první závod ve Světovém poháru | Zdroj: ČTK

První kolo závodu v německém Klingenthalu Romanu Koudelkovi ještě úplně nevyšlo. Ale přesto dokázal 4. místo změnit ve svou výhodu. I v tu chvíli ukázal svou psychickou sílu.

„Byl jsem spíš klidnější a cítil jsem se bojovněji. Věděl jsem, že když skočím daleko a lidi dole zařvou, ty nahoře by to mohlo znervóznit, což se povedlo, a jsem nadšený,“ radoval se Roman Koudelka, který po roce, kdy se trápil se zdravím, opět dokázal, že umí závodit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příčiny velkého úspěchu Romana Koudelky hledal se skokanem i jeho trenérem reportér ČRo Tomáš Kohout

Dost specifickým stylem mu pomohla i psycholožka Zdeňka Sládečková. Tu poznal loni, když mu bylo nejhůř. „To je tak ukecaná bába! Hlavu mi otočila tak, že jsem od ní odcházel a nevěděl jsem, kde mám levou a pravou nohu. To byl přesně účel a moc jí děkuju,“ směje se skokan.

A současná sebedůvěra Romana Koudelky má reálné základy. Ty dává mu je příprava s trenérem Richardem Schallertem, který se po letech vrátil k českému národnímu týmu. Koudelka zkušenému Rakušanovi stoprocentně věří. Důvěra je vzájemná, proto spolupráce klape.

„Od prvního dne začal tak, jak měl. První den, když jsme se potkali v Liberci, jsem mu říkal: ‚Romane, nechci od tebe stupně vítězů. Chci od tebe vítězství. A ty jsi jich schopný. Ale musíš mě poslouchat a pracovat.‘ A on dře jak pekelník. Skutečně. A tohle je výsledek,“ nezveličuje Richard Schallert své zásluhy na vítězství Romana Koudelky v úvodním závodu Světového poháru.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme