Skokan Matura zraje jako víno, ve třiatřiceti letech je v životní formě

Český reprezentant Jan Matura dosáhl na mistrovství světa Val di Fiemme dalšího životního úspěchu, v závodu na velkém můstku obsadil páté místo. Letos zaznamenává jeden úspěšný závod za druhým, ještě loni ale rozhodně nezářil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Jan Matura.JPG

skokan na lyžích Jan Matura.JPG | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Na Nový rok ale český skokan prolomil veškerou smůlu a v závodu na Turné čtyř můstků skončil šestnáctý.

„Když jsem se po prvním kole ocitl mezi těmi kluky, mezi nimiž jsem se umísťoval v létě, věděl jsem, že cesta je dobrá. Konečně jsem dostal novou kombinézu, je perfektní a jsem za ni rád,“ řekl Matura po úspěšném závodě.

Jan Matura toto více méně opakuje po každém dalším úspěchu. Po dvou triumfech v dalekém Sapporu i třetím a druhém místě v Harrachově.

Na světovém šampionátu se s úspěchem, kterým pro něj páté místo je, ani nemohl srovnat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Českého rozhlasu Tomáše Kohouta s úspěšným skokanem na lyžích Janem Maturou

„Pro mě před sezonou tyto výsledky byly z říše snů, a tak na ně asi nejsem úplně připravený,“ říká trochu nesměle Matura, který se pořádného úspěchu ani mezi sdruženáři, mezi které původně patřil, ani mezi skokany do letošního roku nedočkal.

A najednou přišla dvě vítězství ve světovém poháru, druhé a třetí místo, a nyní navíc páté místo na šampionátu.

Po tomto úspěchu si za ním uprostřed našeho rozhovoru proklestil cestu jeho dojatý otec, a skokan tak zažil něco, co se asi často nestává. Třiatřicetiletému chlapovi brečel táta na ramenou.

„Je příjemné, že se mi povedlo něco, za co je na mě hrdý,“ řekl dojatý skokan, ale slzu zamačkávat nemusel.

„Já jsem tvrďák,“ prohlásil s úsměvem na rtech dojatý skokan, kterého pobavilo, když mu jeden z kolegů připomněl, že v jednu chvíli svítilo na tabuli pořadí: Matura, Ammann, Schlierenzauer. Tedy jeho jméno ve společnosti dvou medailistů z olympijských her.

Tomáš Kohout, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme