Skokan na lyžích Hlava počasí při závodech neřeší, v Innsbrucku uspěl i v 'nečasu'

Pod Bergiselským můstkem bylo na třetí závod Turné čtyř můstků vyprodáno. Přes 20 tisíc fanoušků se přišlo podívat samozřejmě hlavně na domácího oblíbence Gregora Schlierenzauera. Ten zvítězil a Innsbruck začal slavit. To mohl ale udělat i nejlepší z českých skokanů - Lukáš Hlava, který se díky druhému pokusu vyhoupnul na 8. místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Lukáš Hlava.JPG | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Předpokládám, že s umístěním v Innsbrucku budete určitě spokojený. Jaké byly skoky?

Určitě spokojený budu. Skoky už byly pro mě lepší, i když první závodní se mi tolik nepovedl. Udělal jsem ho trochu brzy a neměl jsem potom takovou rotaci do vzduchu. Tam jsem se trošku srazil. Ale druhý skok byl dobrý, takže jsem spokojený za oba dva skoky.

Vy jste říkál, že vám podmínky, které vypadají, jako když přijde podzim do Jizerských hor – takové mlhavé, mživé, občas zaprší – vyhovují. Takže to se také potvrdilo?

Přehrát

00:00 / 00:00

S českým skokanem na lyžích Lukášem Hlavou mluvil po vydařeném závodu v Innsbrucku Tomáš Kohout

Jo. Já to nějak neřeším, jestli je hezky nebo prší. Určitě je lepší, když je taková atmosféra, že diváci nejsou zmoklí, je sluníčko. Ale to se prostě nedá nic dělat. Musíme se s tím poprat.

Včera jste měl lehké námitky vůči nájezdové stopě. Jak ta držela? Protože uměle chlazení už sem dodali, takže je jistý předpoklad, že pořadatelům neuplave…

Nejlepší pocit ze stopy jsem měl ve zkušebním kole, tam jsem ještě jel na začátku. V první kole už, myslím, že stopa nebyla ideální a teď do toho začalo víc pršet. Ve druhém kole jsem cítil, že se v rádiusu drží víc voda, takže tam asi došlo trošku k nějakému zpomalení, šel jsem dopředu celkovou silou, ale tím, že mi docela šly nohy, tak z toho ten skok vyšel dobře.

Jak jste si užil atmosféru v Innsbrucku? Bývá tady tradičně nejbouřlivější , je to tady takový ďolík, kotlík, vypadá to jako sběračka, kde sedí dole lidé a povzbuzují…

Jelikož je dneska mlha a moc toho vidět není, tak zase až tolik toho kochání není. Ale jo, fanoušci jsou super a patří jim velký dík.

Zase ve vzduchu se ten jejich řev lépe nese. Vy se teď přenesete do Bischofshofenu , další cesta, hned zítra kvalifikace na poslední závod. Takže jak náročné bude toto?

Sbalení už jsme vlastně jeli z hotelu rovnou na můstek. Teď zabalíme všechny skokanské věci a přesouváme se rovnou do Bischofshofenu.

Nějaký respekt k Bischofshofenu vzhledem k loňskému roku, kdy jste si tam pěkně natloukl a musel i na operaci s nosem. Ty vzpomínky jsou zapomenuté? A hodláte tam předvést možná ještě něco lepšího než v Innsbrucku?

Uvidíme, jaké to tam všechno bude. Podmínky bývají někdy ošemetné a snad tam už budou mít letos chlazení, aby zase nedocházelo k tomu, k čemu minulý rok.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme