Skokan na lyžích Schlierenzauer je v pouhých 23 letech legendou

Nestává se často, aby Turné čtyř můstků vyhrál dvě sezony za sebou tentýž skokan na lyžích. Teď se to ale po letech zase povedlo. Vítěz je očekávaný, ale rozhodně to neměl jednoduché. Snad i proto se Rakušan Gregor Schlierenzauer radoval jako malé dítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gregor Schlierenzauer | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Není to zase tak dávno, co jím ještě byl. Dnes slaví 23. narozeniny, ale ve svém sportu toho stihl už hodně. Třeba to, co zvládly za posledních 30 let jen tři velké hvězdy skoku na lyžích - Jens Weissflog, Ernst Vettori a Janne Ahonen: obhájit celkové vítězství na Turné.

„Nejtěžší to pro mě bylo asi v Garmischi, po mém druhém skoku. Tam Anders totiž neskočil, ale letěl. Stálo mě to vítězství a přišlo to nejtěžší poznání: že je velmi, velmi silný. Ale měl jsem hodně dobrý den v Innsbrucku, na Bergiselu, a tam jsem to otočil,“ říká Gregor Schlierenzauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gregor Schlierenzauer patří už teď mezi skokanské legendy, a to ještě neřekl poslední slovo

S Norem Andersem Jacobsenem soupeřil o triumf na Turné už při své první účasti - v roce 2007. Skončil druhý, ale letos ho překonal.

Celkově má na svém kontě 45 triumfů v závodech Světového poháru. To jen tak nikdo nedokázal. Lépe řečeno, v historii se to zatím povedlo jen Mattimu Nykänenovi z Finska, který nasbíral jen o triumf víc.

„Ano, teď je tady ten bod, kdy myslím na tu šestačtyřicítku. Ale můj cíl je 47 vítězství. Samozřejmě je skvělé, že jsem mu teď velmi blízko. Je to neuvěřitelné, myslím si, že jeden z největších možných cílů je být jedničkou. A opravdu na tom tvrdě pracuji.“
A jestli přežije ve zdraví oslavy, cestu na další závod a stihne si i v minimu volna odpočinout, může Schlierenzauer vyrovnat rekord už pozítří v polské Wisle.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme