Česko 1:0 Rakousko

Skokan Schlierenzauer ‚grand slam‘ na Turné nezískal

Bouřlivá atmosféra a vítězství Rakušana. To se dalo na Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Innsbrucku předpokládat. A to se také stalo. Jenomže: ono se to čekalo poněkud jinak. V ideálním případě by vyhrál Schlierenzauer, a ne Kofler. A už vůbec by se do toho Rakušanům nemíchal nějaký Polák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakušan Gregor Schlierenzauer - vítěz závodu SP v letech na lyžích ve Slovinské Planici | Zdroj: ČTK

Co bude, bude - pohupovali se povětšinou Rakušané před závody do rytmu oblíbené odrhovačky Que sera sera. A ono bylo. Tedy… nebylo. Gregor Schlierenzauer doma v Innsbrucku nevyhrál a nezíská tak Grand Slam - tedy triumfy ve všech čtyřech závodech Turné.

Ale Rakušané řvali stejně, Kofler je totiž také z Innsbrucku. Jakub Janda o obsazení prvních míst nepochyboval přesto, že po prvním kole o šest bodů vedl Polák Kamil Stoch.

„Rakušáci se s tím poperou, udělají všechno pro to, aby to dopadlo jinak.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokan Schlierenzauer ‚grand slam‘ na Turné nezískal

Počítal Jakub Janda s tím, že reprezentanti velmoce, která má obvykle nějaké ty výhody a úlitby, budou skákat za lepších podmínek. A to se také stalo.

Stocha pustil větrohlídač Miran Tepeš do nejsilnějšího poryvu zezadu za celé druhé kolo. Ale sám Kamil Stoch po závodě Radiožurnálu řekl, že skok pokazil. Byl horší než podmínky.

Ale i tak bylo, jak bylo. Tedy vlastně que sera sera - jen v minulém čase. Roman Koudelka aspoň polského kamaráda, který se z prvního propadl až na deváté místo, politoval.

„Kamila mi bylo líto, nevím, jak by to bylo, kdyby zrovna jel Rakušan, ale tohle bylo trochu nefér, protože Kamil si dnes určitě zasloužil být aspoň na stupních vítězů.“

Třeba to Stochovi vyjde příště. Skokani se totiž s porážkami smiřují někdy docela lehce, ostatně, nic jiného jim nezbývá. Zvlášť, když je hned druhý den čeká další kvalifikace. Takový je prostě život.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme