Skokan Schlierenzauer sebevědomí rozhodně nepostrádá

Jako poloviční císař přijel domů rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer. Vede Turné čtyř můstků po dvou závodech, oba navíc vyhrál. A tu druhou polovinu doskáče před svými fanoušky, kteří ho řevem a máváním vlajek poponesou o pár metrů dál. Takže si sebevědomý mladíček může dělat zálusk i na čtyři triumfy v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gregor Schlierenzauer si dál může dělat zálusk na čtyři triumfy v řadě | Foto: ČTK/AP

Jen Sven Hannavald před deseti takhle vládnul. A letos by se mohl dočkat svého nástupce. Po triumfu v Garmisch-Partenkirchenu si Gregor Schlierenzauer lebedil.

„Ano, samozřejmě to pro mě byl senzační den. Jsem neskutečně šťastný a raduji se z vítězství. Jistě, koukal jsem na předchozí dlouhé skoky svých soupeřů. Ale hrály pro mě jenom malou roli. Co nejvíc jsem se soustředil na sebe,“ popisoval své myšlenky před druhým kolem Schlierenzauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rakušanovi Gregoru Schlierenzauerovi sebevědomí rozhodně nechybí

A po druhém závodě si nepřipustil, že by ho po dvou vítězstvích měl svazovat nějaký tlak. Spíše mu to skóre pomáhá.

„Je to hodně pozitivní, ale jsem teprve v poločase. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale zatím je to moc pěkné. Myslím, že není nic lepšího, než jet s takovými výsledky a pocity závodit domů. Jo, moc se tam těším. Mám ohromující formu a pokusím se a vyhrát v Innsbrucku i Bischofshofenu.“

Musíme ale dodat, že kdyby jury neanulovala první kolo v Oberstdorfu, mohl by Schlierenzauer na celkové vítězství zapomenout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Originální tyrolský dialekt Gregora Schlierenzauera zachytil reportér Tomáš Kohout

Teď může opatrně uvažovat, co by udělal s případným miliónem za čtyři vítězství. Navíc ve švýcarských francích v době když se houpe euro.

„To opravdu není špatné. Samozřejmě už jsem na toto téma mluvil. Ano, můžu získat Grand Slam, jasně, že je to možné. Ale k tomu vede ještě hodně dlouhá cesta. Turné žije svou tradicí a není tady místo na chyby. Stačí jeden horší skok a spadnu zase zpátky - takže na to zatím nemyslím. Naděje ale stále žije,“ pravil rodnou tyrolštinou Rakušan Gregor Schlierenzauer.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme