Skokani na lyžích Hájek a Koudelka měli po kvalifikaci v Harrachově rozdílné pocity

Malí muži velkých kontrastů. Skokani na lyžích Roman Koudelka a Antonín Hájek mají společnou snad jen profesi a to, že moc nevyrostli. Co se jejich výkonů a výsledků týká, prožívají oba naprosto odlišné kariéry. A Světový pohár v letech na lyžích v Harrachově to jenom potvrzuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokanské můstky v Harrachově, ilustrační foto | Foto: Ondřej Vaňura, Martin Pařízek

Oba postoupili z kvalifikace do prvního kola dnešního závodu. Dělilo je minimum získaných bodů a jenom jeden metr. Oba pod můstkem mluvili pomalu a přemýšleli nad tím, co říkají. Usmíval se ale jen Antonín Hájek, který měl radost z toho, že se mu zadařilo. A bral to jako své výsledkové znovuzrození.

„Je, je. Nedařilo se mi delší dobu. Skákal jsem o hodně hůř, než jsem si představoval.Nezbývá než pracovat a dál a věřit, že se to zlepší. Teď to vypadá, že by to mohlo zase začít jít.“

Přehrát

00:00 / 00:00

6 Čechů se představí v hlavním závodu SP v letech na lyžích v Harrachově

A podstatnou výhodou pro Antonína Hájka je, že se v Harrachově neskáče, ale létá. Když ho postavíte na mamutí můstek hned pookřeje. „No je to tak. Sice minulý týden mi Vikersund nevyšel, ale teď doma mě to nemotivovalo víc. Vím, že lety mi jdou, když skáču dobře.“

A v kvalifikaci se to jen potvrdilo. To Romanu Koudelkovi bylo v podstatě jedno, jak v kolikátý skončil, stačil mu fakt, že z ní postoupil. Jenom si oddechl.

„Tak jsem docela rád, že jsem to takhle zvládl. Poslední dny nebyly zrovna jednoduché jak pro mě tak pro naší rodinu. Takže jsem byl rád, že jsem tady postoupil a uvidí se zítra, to bude nový den“ smutně pravil těsně po kvalifikaci Roman Koudelka.

Zachmuřený Koudelka

Jeho zachmuřenost měla důvod jinde než v nějakých skocích. Těžko si představit pro rodinu těžší chvíle, než když ji některý člen navždy opustí. A tak Roman Koudelka skáče o tomto víkendu za svou tetu.

„Ještě ráno jsem byl na pohřbu a vracel jsem se až do Harrachova. Nebylo to jednoduché. Z toho důvodu jsem vynechal i dvě tréninková kola, protože není možné se stoprocentně koncentrovat na všechny skoky, takže jsem se dohodli, že půjdeme rovnou do kvalifikace. To se vyplatilo. Postup tam je. Uvidí se, říká se, že všechno chce čas.“

V to má Roman Koudelka nepochybně pravdu, i v tom, že dnes je nový den. Stejně jako on se v prvním kole závodu představí po 16. hodině další čeští letci Jakub Janda, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Jan Matura.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme