Skokani na lyžích jsou zodpovědní, ‚pracují‘ v Ga-Pa i na Nový rok

Nejsou hasiči, řidiči, strojvůdci, ani zdravotní sestřičky. Ale stejně nemají na Nový rok volno. To by asi diváci skokanům na lyžích neodpustili. Tradičního závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu se zúčastní i tři Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan na lyžích Roman Koudelka | Foto: Czech Ski Media Team

Triumvirát Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka se do Novoročního závodu probojoval z kvalifikace. S rozdílnými výsledky a tedy i různě náročnými soupeři pro vyřazovací kolo. Lukáš Hlava předem odmítl spekulovat, jestli by se nehodil někdo, v jehož zemi je zvykem se s příchodem nového roku pořádní opít.

„Nevím, jak ostatní týmy, ale myslím, že my to bereme zodpovědně. Osobně nechci nechávat nic náhodě a chci být připraveni tak, abych pak ničeho nelitoval,“ zajímal se zcela správně jen sám o sebe Lukáš Hlava.

A jako devátý muž kvalifikace nastoupí proti dvaadvacetiletému Slovinci Pungertarovi. Mimochodem, bydlí na stejném hotelu, takže nový rok mohli vítat spolu. Decentně si plánoval prožít Silvestra i Roman Koudelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští skokani na lyžích si oslavy Silvestra moc neužili, dnes je čekají závody

„Sklenička je jenom symbolická, protože dodržuju rituál jako vloni, že měsíc před začátkem sezony a až do jejího konce se nedotknu alkoholu. Výjimkou je Silvestr, kdy si symbolicky připiju, velké oslavy, jako byly čtyři pět let zpátky, neočekávám.“

Novoroční přání - tedy to konkrétně pro dnešek - mají všichni skokani stejné. Postoupit z co nejlepší pozice do druhého kola. Hlavně Jan Matura už by si to po smůle v posledních závodech zasloužil.

„Věděl jsem, že skáču slušně, chybí jen trochu sportovního štěstí, pak jde sebedůvěra okamžitě nahoru. Teď je to tak, že vím, že na to mám, ale není to o ten stupínek výš.“

Ale musí se hecnout. A to pořádně, čeká ho německá legenda Martin Schmitt. A to přání na zbytek roku, nebo aspoň skokanské sezóny?

„Nejdůležitější je zdravíčko, a pak taky, aby forma zůstávala a měla tendenci stoupat,“ říká Lukáš Hlava.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme