Skokani na lyžích v Harrachově za týden závodit budou

Tři závody Světového poháru skokanů na lyžích nakonec v Harrachově příští týden budou. Organizátoři si s absencí sněhu poradí díky umělému, který nastříkají na můstky pomocí dusíku. Rozpočet závodu by tak mohl vzrůst asi o tři milióny na 25 miliónů korun. Pokud začne mrznout, mohli by pořadatelé vyrobit technický sníh i pomocí klasických technologií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokanské můstky v Harrachově | Foto: Martin Kadlec

V těchto dnech ale teploty hluboko pod nulu neklesají, proto musejí organizátoři sáhnout po nákladné metody pomocí dusíku. Sníh budou míchat s tím, který v Harrachově vyrobili v minulých týdnech.

V Harrachově se problémy s počasím vyskytují často. Za posledních pět let museli organizátoři zrušit deset závodů ve skocích na lyžích nebo severské kombinaci, většinou kvůli větru. Platilo to i pro loňský rok. O měsíc později se naopak úspěšně létalo na mamutím můstku, což byl zároveň test na mistrovství světa v letech na lyžích, které se v Harrachově uskuteční v roce 2014.

Riziko zrušení závodu eliminovali pořadatelé harrachovského závodu tím, že se jim ho podařilo pojistit.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme