Skokani na lyžích věří v úspěšný rok. První závod je čeká v Garmisch-Partenkirchenu

Někdo by rád na loňský rok zapomenul a s netrpělivostí pověrčivě vyhlížel, až se změní poslední číslice letopočtu na sedmičku. Jiný zase prožil v roce 2016 svoje největší úspěchy. Ale všichni čeští skokani na lyžích, kteří jsou teď na Turné čtyř můstků, věří, že se jim letos bude dařit zase o něco víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český skokan na lyžích Vojtěch Štursa | Foto: Tomáš Kohout

Vojtěch Štursa zažije v Novoročním závodu premiéru. Nováček, který se dostal do A-týmu až loni na podzim, skáče v podstatě první sezonu ve Světovém poháru a navíc se mu daří.

Přehrát

00:00 / 00:00

V roce 2016 jsem odvedl tvrdou práci a věřím, že pokud bude všechno v pořádku a zdraví mi bude sloužit, budu v tom pokračovat, doufá skokan na lyžích Vojtěch Štursa

Není divu, že je 21letý skokan na lyžích optimistou. „V roce 2016 jsem odvedl tvrdou práci a věřím, že pokud bude všechno v pořádku a zdraví mi bude sloužit, budu v tom pokračovat,“ doufá Štursa.

To Lukáš Hlava se řadí mezi zkušené skokany, ale v této sezoně se mu moc nedaří. Ve Světovém poháru zatím nasbíral jen 11 bodů, ale věří, že na Nový rok přijde zlom.

„Loni jsem tady, myslím, taky bodoval. Doufám, že se celému týmu podaří dobrý výsledek a pojedeme do Innsbrucku zase s lepší náladou,“ zamýšlí se Hlava.

A Roman Koudelka, který zatím zůstává i za vlastním očekáváním, zase doufá, že loni položil předvánočním tréninkem v Garmisch-Partenkirchenu základ pro úspěšný letošek.

„Rok 2016 nebyl špatný, vyhrál jsem závod ve Wisle, takže zapomenout na něj úplně nechci. Do nového roku by bylo nejlepší jít s výhrou, ale teď jsem trošku někde jinde. Hlavní bude bodovat a užít si skákání. Věřím, že to bude lepší a lepší,“ neztrácí Koudelka naději.

Stejně jako Jakub Janda, Lukáš Hlava a Vojtěch Štursa bude závodit v prvním kole po 14. hodině.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme