Skokany na lyžích čeká na MS týmová soutěž, Koudelkovi se do ní nechtělo

Ošlehaní skokani na lyžích budou dnes reprezentovat Česko v týmovém závodu na mistrovství světa. V italském Predazzu se představí Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura. Jen poslední jmenovaný je ale v ideálním rozpoložení, protože v individuální soutěži skončil pátý. Ostatní se trápí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka při kvalifikaci v Innsbrucku | Zdroj: ČTK

Třeba Roman Koudelka se neobtěžoval s žádnou vysokou filosofií a hned po 30. místě v závodu jednotlivců ještě pod můstkem prohlásil:

„No nic no, konec asi. Už tady končíme a jedeme domů…“

V minulé sezóně desátý muž celkového pořadí Světového poháru se od letoška souží horšími výsledky. A do týmové soutěže se mu ani nechtělo.

„Jsem takový znechucený, ani se mi moc nechce. Uvidíme, co řekne David.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokani na lyžích nemají na MS dobrou formu. Čeká je soutěž týmů

A protože David Jiroutek nemá na výběr - Antonín Hájek onemocněl, začne Koudelka jako první z Čechů v dnešním závodu. Lukáš Hlavovi také šampionát nevychází podle představ - byl tu 25.ta 24., ale do týmů se mu naopak chce.

„Proč ne, no, tady ten skok mi dodal víc sebevědomí, doufám, že to teď půjde zas někam jinam. Musí se to risknout.“

Druhé kolo na velkém můstku mu totiž na rozdíl od prvního vyšlo a chce v tom zvedání sebevědomí pokračovat. A v tom, aby udržel kruciální záležitost, kterou je nájezdové postavení, také. Hlavní je ale pro Hlavu - hlava.

„Když to jde, skokan to neřeší, když to nejde, někdy se tím víc ubíjí a je to horší a horší.“

A čím víc chce, tím je to horší. Ale může závodník, který má bojovat, vůbec nechtít?

„No, to jsem asi teď nechtěl. Prostě jsem šel do nějakého rizika a nepřemýšlel jsem. Řekl jsem si, že se na to všechno vy… a nějak to dám. A vyplatilo se to,“ už se zase smál Lukáš Hlava.

Skokani začnou týmovou soutěž v 16 hodin a 30 minut, už na desátou je připravena premiéra závodu dvojic sdruženářů a od 12:15 poběží ženy 30 kilometrů volně s hromadným startem.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme