Skoky výborné, podmínky mi nepřály, mrzí Koudelku po 10. místě v Innsbrucku

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil na třetí zastávce Turné čtyř můstků v Innsbrucku desátý, přesto byl s oběma soutěžními skoky spokojený. O lepší výsledek ho připravilo hlavně počasí, závod na rakouském můstku byl totiž velkou větrnou loterií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka neměl při závodě v Innsbrucku štěstí na vítr | Zdroj: Reuters

„Skoky byly výborný, měl jsem z nich dobrý pocit, ale podmínky mi absolutně nepřály. Když jsem viděl, co tam má Freitag nebo Kraft, tak se ty metry skáčou líp, než když má člověk dva body připočtené,“ upozornil Roman Koudelka na výhodu dlouhého skoku před připočtem za vítr v zádech.

Na umístění na stupních vítězů mu opět chybělo jen několik málo metrů. „Nebylo to ovlivněné mnou, ale počasím, protože to byla loterie, točil se vítr. S Richiem (Trenérem Schllertem, pozn. red.) jsme se bavili, že kdyby byly podmínky, co měl Freitag, musím 132 metrů skočit také,“ odhadoval český skokan.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Romanem Koudelkou mluvil po závodě v Innsbrucku reportér ČRo František Kuna

Po závodě ho opět zdržela kontrola vybavení. „Docela si mě tam projížděli, ale je mi z toho trochu smutno, protože když vidím, co tam mají ostatní, tak nevím, co po mě chtějí,“ stěžuje si rodák z Turnova.

Díky 10. místu se Koudelka udržel v top 10 Turné čtyř můstků. „Jsem spokojený hlavně se skoky. Dnes byly kvalitní a byl tam velký pokrok. Když nejsou podmínky, nejde pomýšlet na víc, ale proti závodu v Německu je to krok dopředu.“

Matura se na Turné čtyř můstků zlepšuje, těší se do Bischofshofenu

Číst článek

Poslední závod má série na programu v Bischofshofenu. „Můstek nemám moc rád. Je tam strašně dlouhý a mírný nájezd, nedostanu tam impuls do nohou. Ale to už jsem letos hodněkrát neměl můstky rád a pak jsem na nich dokázal vyhrát, třeba v Lillehammeru, takže mi to je jedno a uvidí se,“ neskládá zbraně Roman Koudelka.

Turné čtyř můstků | Foto: Michal Jindra

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme