Skvělá Soukalová skončila druhá v epilogu SP, Vítkovou srazila soupeřka

Světový pohár biatlonistek měl sladkou tečku pro Gabrielu Soukalovou. V závodě s hromadným startem v rámci podniku SP v ruském Chanty-Mansijsku skončila druhá jen těsně za Němkou Dahlmeierovou. Celkově vyhrála seriál závodů Běloruska Domračevová, Veronika Vítková skončila čtvrtá, i když poslední závod nedokončila.

Gabriela Soukalová se raduje

Gabriela Soukalová se raduje | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pomaleji, ale jistě střílela Gabriela Soukalová při posledním závodě ve Světovém poháru v sezoně. Na střelnici neudělala během čtyř položek ani jednu chybu.

Z poslední střelby odjížděla s těsným náskokem na Němku Dahlmeierovou a na trati získala i malý náskok. V jednom z posledních stoupání ji ale subtilní soupeřka dostihla a sezonu zakončila jako vítězka. Soukalová dojela o sedm sekund za ní.

„Mrzí to. Takticky jsem to měla udělat jinak. Do stoupání jsem měla nastoupit v jiném tempu. Chybami se ale člověk učí a třeba budu ještě jednou ve stejné situaci a budu pak vědět jak na to,“ vysvětlovala Soukalová.

Na čtvrtém místě dojela Běloruska Darja Domračevová, která vyhrála celkové hodnocení Světového poháru o 44 bodů před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.

Pro Veroniku Vítkovou závod prakticky skončil už před první střelbou. Při jednom ze sjezdů ji zezadu povalila padající Kanaďanka Crawfordová. Vítková kvůli zlomené lyži nabrala ztrátu, na následné střelecké položce udělala dvě chyby a po druhé střelbě závod kvůli bolavému kotníku vzdala.

V pořadí SP ale 26letá rodačka z Vrchlabí udržela čtvrté místo. Gabriela Soukalová se posunula před Italku Wiererovou na šestou pozici.

Úspešná sezona skončila a Češky mohly v cíli slavit | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Dahlmeierová (Něm.) 35:08,2 (0), 2. Soukalová (ČR) -7,1 (0), 3. Dorinová-Habertová (Fr.) -19,9 (2) 4. Domračevová (Běl.) -28,9 (2), 5. Oberhoferová (It.) -32,0 (2), 6. Preussová (Něm.) -37,4 (2), 7. Eckhoffová (Nor.) -43,3 (2), 8. Jurlovová (Rus.) -47,2 (0), 9. Hildebrandová (Něm.) -51,0 (2), 10. Valj Semerenková (Ukr.) -53,3 (3), ...20. Puskarčíková -2:16,3 (4), Vítková (obě ČR) nedokončila.
Konečné pořadí závodů s hromadným startem: 1. Preussová 218, 2. Valj Semerenková 210, 3. Domračevová 206, 4. Soukalová 200, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 193, 6. Oberhoferová 172, ...10. Vítková 137, 37. Puskarčíková 21, 43. Landová (ČR) 10.
Konečné pořadí SP (po 25 závodech): 1. Domračevová 1092, 2. Mäkäräinenová 1044, 3. Valj Semerenková 865, 4. Vítková 793, 5. Hildebrandová 757, 6. Soukalová 752, ...33. Puskarčíková 232, 48. Landová 129, 68. Tomešová (ČR) 36.
Pohár národů: 1. Německo 7853,5, 2. ČR 7646,5, 3. Francie 7400,5, 4. Bělorusko 7266,5, 5. Ukrajina 7074, 6. Rusko 7001.

Eva Puskarčíková jela díky dobrým výsledkům v Chanty-Mansijsku první závod s hromadným startem SP v životě, nedařilo se ji ale na střelnici a se čtyřmi chybami dojela na 20. místě.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít