Skvělý den snowboardistek podtrhla Eva Samková, vyhrála závod SP

Po třetím místě Ester Ledecké v paralelním slalomu v Bad Gasteinu získal český ženský snowboarding další velký úspěch. Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála závod světového poháru v andorském Arcalísu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardcrossařka Eva Samková se raduje z vítězství v závodě Světového poháru v rakouském Montafonu | Foto: ČTK

Dvacetiletá olympionička se rychle zotavila ze zranění kolena, které si přivodila před Vánoci. Vynechala jediný podnik Světového poháru a vrátila se už do andorských závodů.

Po prvním místě v kvalifikaci musela zvítězit ve třech jízdách. Čtvrtfinále sice prošla bez problémů, ale v semifinálovém klání se jí nepovedl start a musela předjíždět soupeřky.

To se povedlo a probojovala se až do velkého finále, kde si poradila s pěti zkušenějšími soupeřkami a slavila své druhé vítězství v sezóně. Na stupních vítězů ji doplnila Kanaďanka Dominique Maltaisová a Lindey Jacobellisová z USA.

Právě už pouze tyto dvě závodnice má Samková před sebou v celkovém pořadí Světového poháru. Díky bodům z Vallnord-Arcalísu se posunula již na třetí místo. Ve vedení je Kanaďanka Maltaisová, která vyhrála včerejší závod.

Závod SP ve snowboardcrossu ve Vallnord-Arcalísu (Andorra):

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Maltaisová (Kan.), 3. Jacobellisová (USA), 4. Žekovová (Bul.), 5. Fudžimoriová (Jap.), 6. Rickerová (Kan.).
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Maltaisová 3400, 2. Jacobellisová 2560, 3. Samková 2360, ...40. Chourová (ČR) 26.

Muži: 1. Visintin (It.), 2. Eguibar (Šp.), 3. Matteotti (It.), 4. Taka (Fin.), 5. Oljunin (Rus.), 5. Hill (Kan.), ...28. Bakeš, 29. Novák (oba ČR).
Průběžné pořadí (po 4 ze 6 závodů): 1. Visintin 2426 b., 2. Hughes (Austr.) 1850, 3. Sivertzen (Nor.) 1470, ...46. Novák 128, 48. Bakeš 116, 49. Novotný (ČR) 76.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme