Slalomář Krýzl bodoval popáté v řadě, ve Schladmingu vyhrál Hirscher

Lyžař Kryštof Krýzl potvrdil ve slalomu Světového poháru ve Schladmingu svou slušnou formu z této sezóny. V rakouském středisku obsadil 24. příčku.

Vítěz slalomu Marcel Hirscher projíždí brankou před bouřícím schladmingským publikem | Zdroj: Reuters

Krýzlovi se znovu podařilo postoupit z prvního kola i s vysokým startovním číslem. V druhé jízdě vsadil na riziko a chyboval, jenže pět lyžařů druhé kolo vůbec nedokončilo, a tak se nejlepší český slalomář sezóny raduje z bodů za 24. místo.

"Chtěl jsem to zkusit totálně na krev. Jsem rád za to, jak jsem se do toho pustil odvážně, možná až bezhlavě, takhle to prostě chce v tom 'Svěťáku' jezdit. Bohužel jsem udělal dvě velké chyby na rovině a pak už to bylo ztracené," říkal v cíli nejlepší z českých reprezentantů.

Filip Trejbal skončil 40., Martin Vráblík první kolo nedojel.

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby s Kryštofem Krýzlem

Letos už počtvrté zvítězil Rakušan Hirscher, který si upevnil druhou pozici ve Světovém poháru. Na vedoucího Chorvata Kosteliče, který skončil čtvrtý, ztrácí už jen 80 bodů. Druhý dojel ve Schladmingu Ital Gross, třetí další Rakušan Matt.

Pro Rakousko je Hirscherovo prvenství desátým triumfem domácího lyžaře v 16leté historii závodu. Oslavovaly ho desetitisíce fanoušků. Příznivci vytvořili jedinému večernímu slalomu sezóny skvělou atmosféru. Tentokrát si ale museli vystačit s minimem pyrotechniky, která byla oficiálně zakázaná.

Absence většího množství bengálských ohňů a dýmovnic s úsměvem litoval i Kryštof Krýzl: "Možná trošku jo, ale aspoň rakouští závodníci uvidí na trať. Předtím tady byla obvykle mlha, takže v tom měli nevýhodu. Já jsem rád, že jsem si tuhle atmosféru mohl užít."

Slalom SP ve Schladmingu:
1. Hirscher (Rak.) 1:43,01 (50,13+52,88), 2. Gross (It.) +0,22 (51,34+51,89), 3. Matt (Rak.) +0,29 (50,88+52,42), 4. Kostelič (Chor.) +0,30 (51,31+52,00), 5. Juasa (Jap.) +0,50 (51,94+51,57), 6. Ligety (USA) +0,96 (51,44+52,53), 7. Byggmark (Švéd.) +1,03 (51,17+52,87), 8. Herbst (Rak.) +1,26 (52,22+52,05), 9. Myhrer (Švéd.) +1,28 (50,99+53,30) a Raich (Rak.) +1,28 (51,72+52,57), ...24. Krýzl +3,70 (53,20+53,51), v 1. kole 38. Trejbal 54,65, Vráblík (všichni ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí slalomu: 1. Kostelič 595 b., 2. Hirscher 460, 3. Deville (It.) 370, 4. Myhrer 364, 5. Matt 282, 6. Gross 266, ...31. Krýzl 55, 41. Trejbal 15.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 44 závodů): 1. Kostelič 905, 2. Hirscher 825, 3. Feuz (Švýc.) 665, 4. Ligety 578, 5. Svindal (Nor.) 534, 6. Miller (USA) 450, ...62. Krýzl 65, 106. Trejbal 15.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít