Slalomářka Šárka Záhrobská opět pomýšlí na medaile z vrcholných akcí

Sezona Šárky Záhrobské se dá před finále ve švýcarském Lenzerheide označit za zdařilou. Ve včerejším závodě v německém Ofterschwangu sice při slalomu speciál vypadla v prvním kole, celkově ale zimu zvládla lépe než tu předcházející, ve které se sportovně trápila více než kdykoli jindy během své kariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská v prvním kole slalomu na MS v alpském lyžování | Zdroj: Reuters

Šárka Záhrobská obdivuhodným způsobem znovu nastartovala po operaci nezhoubného národu svou kariéru. Z reakcí soupeřek, které jí posílaly podpůrné vzkazy už na nemocniční lůžko, byl její návrat nečekaně rychlý a vydařený. Ani sama Záhrobská těsně před prvním závodem SP po operaci v listopadu ve finském Levi vůbec netušila, co od sebe může po notně omezené přípravě čekat.

„Vítězství už je pro mě jen to, že tady můžu být. Když si představím, v jakém stavu jsem byla před čtyřmi měsíci, když jsme nevěděli, jestli vůbec vstanu z Ara, tak je to opravdu malý zázrak."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vysílání Radiožurnálu hodnotil sezónu lyžařky Šárky Záhrobské Jan Kaliba

Nakonec se z toho vyklubala sezona úspěšnější než ta předcházející, když před finále Světového poháru figuruje na 22. místě. Hodně jí povzbudilo také osmé místo na únorovém MS ve Schladmingu, pouhou 1,11 sekundy za medailovými pozicemi.

Vliv zdravotních problémů na výkonnost

Na otázku, jaký vliv mohly mít na výkonnost Šárky Záhrobské v minulých letech její zdravotní problémy, které vyústily v operaci hlavy, asi přesnou odpověď už nikdy nezískáme. Už jen proto, že to nedokáže posoudit ani David Netuka, jeden z lékařů, kteří Šárku Záhrobskou operovali.

„Tam byl už problém spíš hormonální, když se jí diagnostikovaly v červenci ty akutní problémy. Teoreticky se mohly podílet na její slabosti a částečně nižší výkonnosti, ale protože nemáme klinická data ani magnetickou rezonanci z té doby, tak to nemůžeme potvrdit. Ale neříkal bych kategoricky, že to není možné."

Ono to srovnání komplikují i další změny, které česká slalomářka provedla a které se shodou okolností zapadly do restartu kariéry, jak sama lyžařka situaci po letní operaci říká, a to jsou výměna realizačního týmu a značky lyží, na kterých jezdí.

Obojí, zdá se, jí jde k duhu a my se v našem dalším vysílání budeme bavit o tom, jestli to všechno může vyústit v úspěšný návrat se vším všudy, tedy s medailí příští rok z olympiády v Soči, na kterou Šárka Záhrobská pomýšlí.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme