Slalomářská hvězda opět úřadovala. Lyžařka Shiffrinová získala v Aspenu dominantní double

Lyžařka Šárka Strachová začala novou sezonu Světového poháru velmi dobře, když se jí podařilo ve dvou po sobě jdoucích závodech ve slalomu obsadit čtvrté a třetí místo. Na vítězství myslet ani nemohla, protože Američanka Mikaela Shiffrinová vládla na slalomářské domácí trati v Aspenu pokaždé s náskokem čítajícím několik sekund.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikaela Shiffrinová o víkendu na slalomárské trati v Aspenu dvakrát deklasovala konkurenci | Zdroj: Reuters

Přesně 13. ledna to bylo naposledy, kdy Mikaela Shiffrinová nevyhrála závod Světového poháru ve slalomu. Od té doby už na první místo nikoho jiného nepustila a novou sezonu začala až neobvykle suverénními výhrami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mikaela Shiffrinová již skoro rok dominuje závodům Světového poháru ve slalomu. Nejinak tomu bylo i v Aspenu

V sobotním náhradním závodě za zrušený slalom v Levi zvítězila o více než 3 sekundy. Tak velkým rozdílem nikdy žádná slalomářka nevyhrála.

„Po včerejšku jsem se probudila a uvažovala, jestli si ze mě všichni jen neudělali legraci, protože tak rychlá jsem nebyla. Byl to jeden z těch závodů, který už se nebude opakovat. Můj nejlepší start do sezony. Trochu jsem se bála, že to ani není reálné,“ usmívala se Shiffrinová v rozhovoru pro Mezinárodní lyžařskou federaci hned po svém druhém, nedělním vítězství.

To triumfovala jen o dvě a půl sekundy a navíc ještě v horní pasáži trati udělala chybu.

Od svých sedmnácti let nepustila rodačka z coloradského Vailu k vítězství na velkém šampionátu nikoho jiného, pokaždé ale měly ostatní slalomářky možnost ji dostihnout. Až teď ne.

Druhý pokus vyšel. Strachová skončila při dalším slalomu v Aspenu třetí

Číst článek

Podle Šárky Strachové je ale výborný start teprve dvacetileté Američanky očekávaný a daný tím, že se dvakrát jelo v Aspenu.

„Vždycky se jí podařilo zajet dobře především tu spodní část, ve které nám všem ujela,“ všimla si na jízdě své o deset let mladší soupeřky Šárka Strachová.

„Myslím, že s takovými náskoky před lety vyhrávala i Marlies Schildová. Navíc je tady Mikaela doma, takže zde má natrénováno a byla nabuzená,“ dodala česká lyžařka, kterou stejně jako Shiffrinovou čeká další závod za dva týdny ve švédském Äre.

Martin Charvát, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme