Slavný sjezd v Kitzbühelu vyhrál po osmi letech domácí Rakušan

Sjezdař Hannes Reichelt se stal po osmi letech prvním Rakušanem, který vyhrál slavný sjezd v Kitzbühelu. Druhý nejrychlejší čas si na hoře Hahnenkamm připsal Nor Lund Aksel Svindal, který si upevnil vedení v průběžném bodování Světového poháru. Třetí skončil Američan Bode Miller.

Hannes Reichelt

Hannes Reichelt | Foto: hahnenkamm .com

Sjezd byl kvůli nepříznivému počasí přesunut z pátku, navíc kvůli nedostatku sněhu byla trať pozměněna. Závodníci se tentokráte vyhnuli odkloněné pasáži od Hausbergu.

Reichelt vyhrál první závod ve Světovém poháru od svého triumfu ve sjezdu v prosinci roku 2012 v Bormiu. Na Hahnenkammu skvěle zvládl horní pasáž, kde si vytvořil na Svindala náskok půl sekundy. Dole sice trochu ztratil, ale Nora nakonec porazil o 21 setin.

Na startu chyběl Ondřej Bank. Nejlepší český sjezdař dal přednost tréninku slalomu před blížícími se olympijskými hrami v Soči.

Mazeová ukončila čekání na triumf

Na první úspěch v letošní olympijské sezoně dosáhla Tina Mazeová. Slovinská sjezdařka vyhrála závod Světového poháru v Cortině D'Ampezzo před Marianne Kaufmannovou-Abderhaldenovou ze Švýcarska a Tinu Weiratherovou z Lichtenštejnska.

Jedinou Českou na startu byla Klára Křížová, která obsadila konečné 32. místo. Bodovaná třicítka jí utekla o pouhých 19 setin.

Na prvním místě průběžného bodování Světového poháru zůstává Němka Maria Höflová-Rieschová, která skončila čtvrtá. Na čele má náskok 148 bodů před druhou Weiratherovou.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Kitzbühelu (Rakousko):
Muži – sjezd:
1. Reichelt (Rak.) 2:03,38, 2. Svindal (Nor.) -0,21, 3. Miller (USA) -0,34, 4. Théaux (Fr.) -0,66, 5. Innerhofer (It.) -0,77, 6. Janka (Švýc.) -0,85, 7. Franz (Rak.) a Ganong (USA) oba -1,03, 9. Jansrud (Nor.) -1,08, 10. Defago (Švýc.) -1,14.
Průběžné pořadí sjezdu SP (po 6 z 9 závodů): 1. Svindal 440 b., 2. Reichelt 360, 3. Küng (Švýc.) 239, 4. Guay (Kan.) 207, 5. Théaux 203, 6. Miller 185, ...49. Bank (ČR) 1.
Průběžné pořadí SP (po 21 z 35 závodů): 1. Svindal 837, 2. Hirscher (Rak.) 735, 3. Pinturault (Fr.) 556, 4. Neureuther (Něm.) 491, 5. Reichelt 476, 6. Ligety (USA) 449, ...86. Bank 29, 104. Krýzl 17, 120. Vráblík (oba ČR) 8.

SP v sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):
Ženy - sjezd:
1. Mazeová (Slovin.) 1:37,79, 2. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,27, 3. Weiratherová (Licht.) -0,38, 4. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,54, 5. Fenningerová (Rak.) a Cooková obě -0,56, 7. Mancusová (obě USA) -0,63, 8. Gisinová (Švýc.) -0,67, 9. Schimdhoferová (Rak.) -0,73, 10. Gutová (Švýc.) -0,79, ...32. Křížová (ČR) -1,99.
Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 475 b., 2. Weiratherová 400, 3. Kaufmannová-Abderhaldenová 389, 4. Fenningerová 344, 5. Mazeová 333, 6. Gutová 252, ...45. Křížová 6.
Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Höflová-Rieschová 1011, 2. Weiratherová 863, 3. Fenningerová 839, 4. Mazeová 709, 5. Gutová 696, 6. Shiffrinová (USA) 614, ...48. Strachová 94, 108. Křížová 6, 111. Dubovská (všechny ČR) 3.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít