Šlesinger se v Ruhpoldingu pokusí navázat na vydařený Oberhof

Minulý týden připomněl biatlonista Michal Šlesinger období staré tři roky, kdy v závodech Světového poháru dobíhal mezi těmi úplně nejlepšími. Teď se v německém Ruhpoldingu pokusí navázat na své skvělé výkony z minulého týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

V jiném německém středisku, Oberhofu, nasbíral během pár dní tři umístění v elitní desítce. Nejdříve dotáhl štafetu k nejlepšímu výsledku v současném složení. Ve finiši nestačil jen na vítězné Němce a doběhl druhý. V cílové rovince si navíc připsal skalp legendárního Nora Ole Einara Björndalena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šlesinger se v Ruhpoldingu pokusí navázat na vydařený Oberhof

"S Olem jsme měli podobný duel na olympiádě v Turíně, kde jsme zápasili o čtvrté místo. Nakonec jsme ve štafetě skončili pátí, taky po finiši. Tenkrát vyškolil on mě a teď jsem mu to vrátil. Samozřejmě porazit ho je svým způsobem motivující."

Šlesingra to motivovalo natolik, že i v následném sprintu se probojoval na stupně vítězů. To skončil třetí, čímž jen stvrdil svou účast v závodě s hromadným startem pro třicítku nejlepších biatlonistů. Na rozdíl od štafety a sprintu si v něm ale závěr příliš neužil, dvě minely na poslední střelecké položce znamenaly osmou příčku.

"Vím, v čem byla při poslední závěrečné položce. Bohužel jsem o střelbě moc přemýšlel a moc jsem chtěl. To byl kámen úrazu. Stačilo dát o ránu míň a mohl jsem bojovat o bednu. Bohužel to dopadlo takhle. Nicméně osmé místo je krásný."

Právě na účast v nedělním závodě s hromadným startem se Michal Šlesingr odvolává při otázce na ambice pro dnešní vytrvalostní závod, protože si není jistý, jak na tom bude se silami. Odpověď vám přineseme v našem vysílání během odpoledne, start je naplánován na čtrnáct hodin a patnáct minut.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme