Šlesingr dojel v Ruhpoldingu třetí, biatlonovou stíhačku ovládl Rakušan Eder

Mužská biatlonová reprezentace se v letošní sezoně poprvé probojovala na stupně vítězů. Michal Šlesingr dojel v německém Ruhpoldingu třetí, v první desítce se umístil i Ondřej Moravec. Stíhací závod Světového poháru vyhrál se čtyřvteřinovým náskokem na Martina Fourcadea Rakušan Simon Eder.

Michal Šlesingr před dnešním sprintem v Ruhpoldingu

Michal Šlesingr před dnešním sprintem v Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ve Švédsku, Rakousku ani Slovinsku se českým biatlonistům nedařila střelba. Až ve čtvrtém závodě Světového poháru v německém Ruhpoldingu prolomili svěřenci trenéra Ondřeje Rybáře střelecké prokletí. A hned z toho bylo třetí místo pro Michala Šlesingra.

Dvaatřicetiletý biatlonista byl od začátku sobotního stíhacího závodu, do něhož startoval z osmé pozice, na střelnici suverénní. Ani jednou nechyboval a naopak využil zaváhání soupeřů, kteří vyjížděli na trať před ním.

Šlesingr v závěru dokonce bojoval o druhé místo, jenže Martin Fourcade, lídr Světového poháru, svůj náskok na posledních metrech trati udržel a nakonec projel cílem o devět desetin vteřiny rychleji než český závodník. Stíhačku vyhrál Rakušan Simon Eder.

Ondřej Moravec, který startoval z třinácté příčky, byl na prvních dvou střeleckých položkách rovněž stoprocentní. Na stojkách ovšem dvakrát zaváhal, navzdory tomu dojel osmý.

Dvě trestná kola odkroužil po závěrečných dvou střelbách také Michal Krčmář, jenž vyjížděl z dvanácté pozice. Nakonec se nevměstnal ani do první dvacítky, skončil jednadvacátý. Tomáš Krupčík byl devětačtyřicátý.

Ženský stíhací závod začne v Ruhpoldingu v 15:15. Vedoucí žena SP Gabriela Soukalová odstartuje jako druhá, Veronika Vítková devátá, Eva Puskarčíková dvacátá, Lucie Charvátová dvaačtyřicátá a Jitka Landová devětapadesátá.

Výsledky SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo)

Muži - stíhací závod na 12,5 km:
1. Eder (Rak.) 33:19,1 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) +4,2 (2), 3. Šlesingr (ČR) +5,1 (0), 4. T. Bö +8,0 (3), 5. Svendsen (oba Nor.) +26,2 (2), 6. Smith (Kan.) +45,0 (1), 7. J. Bö (Nor.) +45,1 (4), 8. Moravec (ČR) +50,0 (2), 9. Garaničev (Rus.) +51,8 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) +52,7 (1), ...21. Krčmář +1:44,2 (2), 49. Krupčík (oba ČR) +4:07,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 481 b., 2. Svendsen 394, 3. T. Bö 360, 4. Björndalen (Nor.) 337, 5. Schempp (Něm.) 331, 6. Fillon-Maillet (Fr.) 329, ...20. Moravec 170, 30. Šlesingr 125, 35. Krčmář 96, 49. Soukup (ČR) 37, 76. Krupčík 3.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít