Šlesingr: Druhé místo je injekce před MS

Biatlonista Michal Šlesingr dal vzpomenout na svou formu z úvodu ledna, kdy se v Oberhofu dvakrát postavil na stupně vítězů. V americkém Fort Kentu tentokrát obsadil druhé místo ve sprintu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr | Foto: slesingr. com

Jak byste zhodnotil váš výkon a výsledek?

Samozřejmě je to další injkece před blížícím se mistrovstvím světa. Nečekal jsem, že by to mohlo dopadnout až takhle dobře, ale jsem za to rád. A hlavně jsem rád, že se mi po minulém týdnu, kdy jsem v Presque Isle zápasil se střelbou, povedlo zastřílet čistě. I když vestoje mi to dalo celkem práci.

Na trati jsem se cítil dobře, s čímž jsem si po předchozím tréninku taky tak úplně jistý nebyl. Ta trať je tu velmi náročná, takže jsem z toho byl mile překvapený.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Filipa Šedivého s Michalem Šlesingrem

Měl jste třetí nejlepší běžecký čas, na střelnici jste byl bezchybný. S poslední ránou jste ale otálel - věděl jste, že vám jde o tak dobré umístění?

To jsem nevěděl. Celá ta položka pro mě byla komplikovanější, nemohl jsem se dostat do rytmu, nedařilo se mi ji odstřílet rychleji. Ty pomalejší poslední rány byly dané i tím, že se mi po náročné trati začaly klepat nohy, jak jsem stál na střelnici déle.

Čekal jste, že by vám to ve Fort Kentu mohlo takhle vyjít? Byly tam třeba nějaké náznaky?

Už v Presque Isle mi to běhalo dobře, takže jsem věřil, že na trati dokážu odjet velmi dobrý výsledek. Ale střelba je vždycky otázkou aktuální psychiky v závodě, takže to je trošičku neovlivnitelný. Jsem rád, že jsem udržel nervy na uzdě.

Dá se tedy říci, že i v sobotní stíhačce, do které budete vybíhat podle odstupů ze sprintu, bude klíčové, jak se vyrovnáte se střelbou?

Zcela jistě. Stíhačka je kontaktní závod, což mám rád. I výchozí pozici mám dobrou, takže jde o to, abych to 'nezmastil' při střelbě. Že jsem měl třetí běžecký čas, to je taky velká motivace. Musím zároveň poděkovat celému servisnímu týmu.

Filip Šedivý, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme