Šlesingr na 'dvacítce' dvanáctý, mistrem světa je Bö

Na mistrovství světa v biatlonu v ruském Chanty Mansijsku dojel Michal Šlesinger ve vytrvalostním závodě na dvacet kilometrů na dvanáctém místě. Ze zlaté medaile se radoval norský biatlonista Tarjei Bö.

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

Do poloviny závodu měl Šlesingr na dosah bronzovou medaili. Na prvních dvou střeleckých položkách ani jednou neminul a na třetího v pořadí ztrácel pouze osm vteřin. Další dvě zastávky na střelnici se už bohužel českému reprezentantovi tolik nevydařily, vždy zaznamenal jednu chybu a dohromady dvě trestné minuty.

Vítěz Tarjei Bö se radoval už ze čtvrté medaile, když zvítězil v úvodní disciplíně, kterou byla smíšená štafeta, jednu bronzovou získal ve sprintu a z dalšího třetího místa se radoval ve stíhacím závodu. Na dvacítce porazil o čtyřicet vteřin Rusa Maximova, třetí skončil Rakušan Suman.

Ten přitom až do poslední střely závod vedl. Poslední ránou v závodu však terč minul a trestná minuta ho poslala na bronzový stupínek. Další čeští reprezentanti dojeli až za nejlepší dvacítkou. Vítek dokončil závod do cíle na osmadvacátém místě, Holubec byl v cíli pětapadesátý a Soukup devětsedmdesátý.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - vytrvalostní závod na 20 km: 1. Bö (Nor.) 48:29,9 min. (1 tr. minuta), 2. Maximov (Rus.) -40,0 (0), 3. Sumann (Rak.) -45,5 (1), 4. Svendsen (Nor.) -49,7 (2), 5. Ferry (Švéd.) -1:16,9 (1), 6. Björndalen (Nor.) -1:24,3 (1), 7. Greis -1:25,5 (1), 8. Birnbacher (oba Něm.) -1:27,5 (1), 9. Čudov (Rus.) -1:40,7 (0), 10. M. Fourcade (Fr.) -1:46,2 (3), ...12. Šlesingr -2:00,4 (2), 28. Vítek -3:33,0 (2), 55. Holubec -5:47,1 (2), 79. Soukup (všichni ČR) -7:48,5 (6).
Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. Bö 979 b., 2. Svendsen 887, 3. M. Fourcade (Fr.) 869, 4. Greis 615, 5. Peiffer (Něm.) 604, 6. Čerezov (Rus.) 596, 7. Šlesingr 509, ...39. Soukup 192, 54. Moravec (ČR) 89, 60. Holubec 66, 68. Vítek 47.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít