Šlesingr na tratích v Ruhpoldingu cítí doutníky. Je to sýr, uklidňují fanoušci

Čeští biatlonisté zahájili Světový pohár v německém Ruhpoldingu pátým místem ze štafetového závodu. Na stadionu a okolo trati postávaly tisíce fanoušků, a několik z nich prý - jak je v tamním areálu zvykem - s doutníkem v ruce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr na trati sprintu v německém Ruhpoldingu

Michal Šlesingr na trati sprintu v německém Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Rozezpívat a roztančit dav na tribunách nedělá moderátorovi velký problém. A je to právě nadšení místních fanoušků, bavorské kroje a dobrá nálada, co návštěvníkovi utkví v paměti na Světovém poháru v Ruhpoldingu.

Rok co rok se snaží nasát atmosféru i čeští biatlonisté, ale obvykle ucítí něco úplně jiného. „Fanoušci tu mají stánky, jsou mezi tratěmi a rádi si zapálí nějaký vanilkový doutníček. Pak je to na trati cítit. Já jsem nekuřák, ale vanilkové se ještě dají přežít,“ usmívá se Michal Šlesingr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co to je cítit na tratích v Ruhpoldingu? Sýr, nebo doutníky?

Ne že by snad byl kouř všudypřítomný a závodník ho na trati nuceně šlukoval, ale právě s doutníky má český reprezentant místní areál spojený.

„Jinde to člověk tak necítí. Nevím, jestli je to položením areálu, okolo jsou kopce a vítr to hned neodfoukne, zůstává to na trati a je to cítit,“ přemýšlí reprezentant.

A to by jeden řekl, že tabákové výrobky do biatlonového světa ani trochu nepatří. Při procházce po areálu je velmi těžké narazit na člověka s doutníkem, kdekdo si tu ale zapálí cigaretu. „Jo, tady v aréně je to povolené," vysvětluje jedna z fanynek.

Hlodá mě můj vnitřní pocit. Potřetí za sebou jsem zopakoval stejnou chybu, lituje Krčmář

Číst článek

„No, já teda nevím, jestli je to povolené, ale přiznám se, že já jsem kouřil," usmívá se další návštěvník areálu.

Jiní se zase Šlesingrovu čichovému vjemu smějí a mají pro to jiné vysvětlení. „To je spíš sýr, švýcarský sýr, ten se je pořádně cítit támhle z těch stánků. Vyrábí se ve Švýcarsku, je to raclette.“

Těžko říct, co přesně dnes bude na trati cítit, každopádně na programu je štafetový závod žen. Začne v půl třetí, a do českého týmu poprvé nastoupí Markéta Davidová. Na dalších úsecích jsou uzdravená Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a Gabriela Koukalová.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme