Šlesingr se ve stíhačce vešel do první desítky, vyhrál Němec Schempp

Michal Šlesingr byl ve stíhacím závodě na dvanáct a půl kilometru v ruském Chanty-Mansijsku nejrychlejším z Čechů, když dojel desátý. Michal Krčmář se z devětatřicátého místa vyšplhal na sedmnáctou příčku. Zvítězil Němec Simon Schempp před Norem Johannesem Boe. Třetí pozici obsadil další Němec Erik Lesser.

Michala Šlesingra vynesla čistá střelba na 8. místo

Michala Šlesingra vynesla čistá střelba na 8. místo | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Michal Šlesingr startoval do stíhacího závodu jako dvanáctý s mankem minuty a šestnácti vteřin.

Po čisté první střelecké položce ztrátu snížil na pod minutu, jenže hned na druhé ležce český biatlonista netrefil první terč, a tak – stejně jako další Češi Michal Krčmář a Ondřej Moravec – zamířil na trestný okruh.

Díky posledním dvěma položkám za nula se Šlesingr vyšplhal až na devátou příčku, ale nakonec nestačil na Rakušana Dominika Landertingera a Němce Arnda Peiffera a skončil desátý.

Závod navzdory třem chybám ovládl Němec Simon Schempp, na něhož ztratil Nor Johannes Boe osm a půl vteřiny. Třetí byl další Němec Erik Lesser.

Krčmář s Moravcem po třetí střelbě opět jeli kolečko na trestném okruhu. Moravec se mu nevyhnul ani po závěrečné stojce, kdežto Krčmář se díky nule posunul do první dvacítky a nakonec dojel sedmnáctý. Do stíhačky přitom vjížděl se startovním číslem 39.

Moravec byl se třemi chybami pětadvacátý, Soukup se stejným počtem nezasažených terčů hned za ním.

Výsledky SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Schempp (Něm.) 33:27,8 (3 tr. okruhy), 2. J. Bö (Nor.) +8,5 (1), 3. Lesser (Něm.) +15,7 (2), 4. Weger (Švýc.) +18,7 (0), 5. Doll (Něm.) +27,3 (2), 6. Burke (USA) +31,3 (2), 7. Lindström (Švéd.) +36,8 (0), 8. Landertinger (Rak.) +42,6 (3), 9. Peiffer (Něm.) +43,5 (4), 10. Šlesingr +45,3 (1), ...17. Krčmář +1:40,6 (2), 25. Moravec +2:21,0 (3), 26. Soukup (všichni ČR) +2:27,9 (3).

Konečné pořadí stíhačky (po 8 závodech): 1. M. Fourcade (Fr.) 391, 2. Šipulin (Rus.) 300, 3. J. Bö 278, 4. T. Bö (Nor.) 267, 5. Eder (Rak.) 254, 6. Schempp 251, ...11. Šlesingr 181, 24. Krčmář 121, 28. Moravec 108, 57. Soukup, 62. Krupčík (ČR) 16.

Průběžné pořadí SP (po 25 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1152, 2. J. Bö 820, 3. Šipulin 806, 4. Schempp 769, 5. Eder 714, 6. T. Bö 708, ...18. Šlesingr 424, 23. Krčmář 384, 25. Moravec 373, 53. Soukup 98, 77. Krupčík 22.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít