Slibnou kariéru lyžaře Krýzla přerušila vážná zranění

Kryštof Krýzl - budoucnost českého alpského lyžování. To napadlo kdekoho během světového šampionátu před dvěma lety. Tehdy dvaadvacetiletý závodník skončil ve Val d'Isere překvapivě osmý ve slalomu speciál, což byl a stále je nejlepší výsledek v této disciplíně, jakého český lyžař mezi muži dosáhl. Jenže za týden to budou přesně dva roky, co se slibně rozjetá kariéra mladého reprezentanta zadrhla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Krýzl pod sjezdovkou v kanadském Whistler Creekside | Foto: Jan Kaliba

Při tréninku v lyžařské hale si Kryštof Krýzl zlomil pátý hrudní obratel. Necelých pět měsíců po úrazu už sice absolvoval první ostré závody, ale zranění ho do jisté míry limituje dodnes.

"Hodně se zablokovávám, po tréninku vydržím třeba dva dny, ale pak se někde skřípnu a doktoři mě pak musejí hodně napravovat. Myslím, že páteř je spravená skvěle, ale nemohl jsem dělat spoustu cviků, takže svaly jsou trochu ochablejší," popisuje své patálie Krýzl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slibnou kariéru lyžaře Krýzla přerušila vážná zranění

A aby zdravotních problémů nebylo málo, loni v létě následovalo další zranění: tentokrát to bylo na soustředění v Chile a šlo o kotník.

"Nepříjemné to bylo hlavně proto, že diagnóza byla ze začátku nejasná. A až po měsíci se ukázalo, že je to daleko vážnější, než se původně předpokládalo. Údajně to první magnetická rezonance v Santiagu neodhalila," říká Kryštof Krýzl, který si tak ze zkušeností z nemocnice v hlavním chilském městě vzal jedno důležité ponaučení pro budoucnost.

"Vždycky po návratu do Čech si to nechám ještě jednou zkontrolovat našimi odborníky," má jasno Krýzl.

A podobně jako u prvního zranění i v tomto případě se lyžař přezdívaný "Kitan" chtěl vrátit na svah co nejdříve, jenže napodruhé to nebyla ideální volba.

"Říkal jsem si, že by to mohlo být stejné, ale nebylo, na závodech jsem se hodně trápil. Nohy jsem měl vždycky zdravé a teď to bylo poprvé, co se mi s nimi něco stalo. V lyžáku to bylo hodně nepříjemné, příště už se nebudu snažit návrat tak urychlit," říká Krýzl.

Alena Benešová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme