Slovinec Prevc bude na Turné v Bischofshofenu bránit vedení, skokan Koudelka myslí na top 10

Němec Severin Freund se dnes pokusí znemožnit Slovinci Peteru Prevcovi vítězství na Turné čtyř můstků. Za nimi budou bojovat o pozice i čeští skokani na lyžích. Dva z nich proti věhlasným soupeřům. Šance dalších dvou rostou díky nepřehlédnutelným výsledkům v kvalifikaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan na lyžích Jakub Janda při závodě Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku | Zdroj: ČTK

S tou se dokonale popasoval Roman Koudelka. Jednoduše se naštval, že se mu v Bischofhofenu nedaří, přistál na značce 133 metrů a skončil kvalifikaci šestý. Díku tomu se popasuje s domácím mladíkem Aignerem.

„Jsem rád, že mám Rakušana. Před mým skokem tady začne být výborná atmosféra a věřím, že mě to vyburcuje k lepšímu výkonu a výsledku,“ říká Roman Koudelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po povedené kvalifikaci si Roman Koudelka s Jakubem Jandou myslí v Bischofshofenu na dobré umístění

Český skokan na tomto Turné skončil nejlépe osmý v Garmisch-Partenkirchenu. Tehdy tvrdil, že je to tak nějak umístění, na které reálně má. A radoval by se za něj i dnes.

„Kdybych dopadl do desítky, tak by to bylo úplně výborné, byl bych spokojený. Každé umístění do desátého místa je dobré. Je důležité užít si závod. Vyvarovat se chyb, které jsem udělal v Innsbrucku a můžu pomýšlet na top 10,“ doufá nejlepší český skokan na Turné.

To Jakub Janda na nejlepší desítku spíše vzpomíná. Tím spíš na dobu přesně před deseti lety, kdy Turné a Ahonenem vyhrál. Janda v kvalifikaci ožil a byl v ní devátý. Ale pořád trochu nespokojený.

„Já jsem hlavně perfekcionista. Určitě budu hledat ve svých skocích chyby. Kdyby tam žádné nebyly, tak mi to musí letět za 140 metrů,“ dodává Jakub Janda.

Jeho soupeřem bude další z domácích nadějí Markus Schiffner. Zbývající Češi se postaví proti olympijským vítězům. Jan Matura se porovná s dvojnásobným zlatým Polákem Stochem, a Lukáš Hlava dokonce se čtyřnásobným šampionem, Simonem Ammannem ze Švýcarska. První kolo závodu začne v 17 hodin.

Tomáš Kohout, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme