Smíšená štafeta pojede na MS ve složení Koukalová, Puskarčíková, Moravec, Krčmář

S největší hvězdou Gabrielou Koukalovou a premiérově s Evou Puskarčíkovou rozjedou čeští biatlonisté světový šampionát v Hochfilzenu. Úřadující vítězka Světového poháru Koukalová je po problému s palcem připravena na start čtvrteční smíšené štafety (14:45), kterou poprvé rozjede Puskarčíková. Třetí úsek absolvuje Ondřej Moravec a finišovat bude Michal Krčmář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Eva Puskarčíková na střelnici v Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Smíšená štafeta je výstavní disciplínou českých biatlonistů, kteří jsou světovými šampiony z finského Kontiolahti v roce 2015. Na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě 2013 vybojovali bronz a stříbro mají z olympiády v Soči 2014.

Pokaždé rozjížděla medailový závod Veronika Vítková, ale ta se potýká s horší formou a před šampionátem byla dvakrát nemocná. Naopak Puskarčíková zažívá nejlepší sezonu v kariéře a má zkušenosti ze štafet žen. Smíšenou štafetu jela zatím jen jednou na Světovém poháru v Östersundu 2014.

„Vycházeli jsme z formy holek v průběhu celé sezony i ze skutečnosti, že Lucie (Charvátová) a Veronika prodělaly v průběhu přípravy drobné nachlazení,“ komentoval trenér žen Zdeněk Vítek nasazení osmé ženy pořadí Světového poháru Puskarčíkové.

Komplikace pro Koukalovou: přípravu na MS zbrzdila zanícená tříska

Číst článek

Koukalová řešila krátce před mistrovstvím problém s třískou v palci, který se jí zanítil, a v sobotu podstoupila drobný zákrok v Jablonci nad Nisou. Ruku již má v pořádku, v Hochfilzenu trénuje bez omezení a je připravena startovat.

Trenér mužů Michael Málek zvažoval v případě obsazení třetího úseku dvě varianty. Rozhodoval se mezi Moravcem a Michalem Šlesingrem. „Rozhodli jsme se na základě vyšší stability jeho výkonnosti v sezoně,“ řekl Málek k nominaci Moravce.

Koukalová a Moravec se podíleli na všech úspěších smíšené štafety. Puskarčíková je zvyklá rozjíždět štafetu ze závodů žen. Krčmář rovněž absolvuje životní sezonu a finišoval se smíšenou štafetou na šestém místě loni na šampionátu v Oslu.

Titul bude obhajovat Francie v sestavě se suverénem sezony Martinem Fourcadem. Druzí byli loni Němci a třetí dojelo kvarteto Norska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme