Snad to půjde výš a výš, věří skokan Koudelka po životním závodě

Přes rok čekal skokan na lyžích Roman Koudelka na druhé umístění na stupních vítězů v kariéře. Tlak na sebe cítil ze strany novinářů i svých blízkých. O to příjemnější teď jsou jeho pocity poté, co ve Willingenu obsadil v závodě Světového poháru druhou příčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka slaví své druhé místo ze závodu ve Willingenu | Zdroj: Reuters

Jaké jsou vaše pocity po životním závodě?

Jsou pěkné. Na tu bednu už jsem čekal dlouho a lidé mně to hodně omývali o hlavu - jak novináři, tak i doma už s tím začínalo být dusno. To mě mrzelo, protože sezóna se pro mě vyvíjela velice dobře. Doufám, že tohle bude taková třešnička na dortu, ale že to zároveň nebude poslední umístění na pódiu. Snad to půjde výš a výš. Dnes ty skoky byly opravdu dobré a já jsem byl nadšený.

Koudelka vylepšil ve Willingenu životní maximum. Skončil druhý

Číst článek

Už v prvním kole jste doletěl na 147,5 metru, dostal jste se na třetí místo a také do pozice, kterou přece jen ještě tak dobře neznáte - být jedním z těch posledních na věži před druhým kolem. Jaké to bylo?

Přehrát

00:00 / 00:00

Radiožurnál byl prvním médiem, kterému Roman Koudelka přiblížil své pocity po životním závodě

Byl jsem malinko nervóznější, ale už jsem to zažil třeba minulý rok v Klingenthalu, když jsem byl po prvním kole druhý. Neobvyklé to určitě bylo, ale nervozita zas až tak velká nebyla. Na tomhle můstku jsem si věřil, tréninky jsem skákal dobře, v družstvech taky (Koudelka zaznamenal nejdelší skok dne - pozn. editora), takže to pro mě byla taková psychická opora.

Dvakrát jsem se ptal na pocity a zeptám se ještě jednou - tentokrát na ty, které jste měl poté, co jste skočil. Vy jste vedl, čekal jste, až skočí Bardal a věděl, že nemůžete být horší než druhý. Co se vám honilo hlavou?

Já jsem nad tím moc nepřemýšlel. Byl jsem rád, když tam klapla ta jednička, že jsem nejhůř třetí (mezi Koudelkou a Bardalem skákal ještě Ito, který se ale před Koudelku nedostal - pozn. editora). To pro mě bylo velké plus, protože na bednu jsem čekal dlouho, jak už jsem říkal. Když jsem věděl, že nebudu horší než druhý, tak to byl jen bonus navíc.

Myslíte si, že se vám teď bude skákat lépe, když z vás spadne tlak na umístění na stupních vítězů?

Já v to věřím, protože je to pro mě do dalších závodů velké povzbuzení. Vím, že mám na to bojovat o pódiová umístění. To je pro mě důležité.

V celkovém hodnocení Světového poháru jste momentálně osmý. Je udržení elitní desítky jedním z vašich hlavních cílů do zbytku sezóny nebo na to nemyslíte?

Určitě. To byl můj cíl od začátku sezóny. Pro mě je podstatné, že nemusím chodit kvalifikace. Vydržet to až do konce sezóny by pro mě bylo výborné. Doufám, že se mi to i povede.

Vojtěch Bidrman, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme