Snowboardcrosařka Samková ovládla úvodní závod SP v Montafonu

Snowboardcrosařka Eva Samková začala olympijskou sezónu vítězstvím. První místo v závodu Světového poháru v rakouském Montafonu je pro dvacetiletou reprezentantku zároveň druhým triumfem v elitním seriálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardcross (ilustrační foto). | Foto: Michal Novotný

Samková přitom program v Montafonu zahájila nešťastně, když hned v úvodní jízdě kvalifikaceupadla. Druhou jízdu ale už jasně vyhrála a od té doby byla suverénní. Ve finále za sebou nechala i obhájkyni celkového prvenství Kanaďanku Dominique Maltaisovou.

Naopak českým mužům se v Rakousku moc nedařilo. Mezi tři postupující do čtvrtfinále se ve svých jízdách nevešli Michal Novotný, David Bakeš ani Emil Novák.

Závody SP ve snowboardcrossu v Montafonu (Rakousko):

Muži:
1. Schairer (Rak.), 2. Visintin (It.), 3. Hill (Kan.), 4. Sivertzen (Nor.), 5. Marin Tarroch (And.), 6. Lindfors (Fin.), ...28. Novotný, 31. Novák, 36. Bakeš (všichni ČR).

Ženy:
1. Samková (ČR), 2. Maltaisová (Kan.), 3. Olafsenová (Nor.), 4. Trespeuchová (Fr.), 5. Gillingsová (Brit.), 6. Hernandezová (USA).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme