Snowboardcrossařka Samková obsadila 2. místo v závodě SP

Sedmnáctiletá česká snowboardistka Eva Samková se dostala premiérově v kariéře na stupně vítězů v závodě Světového poháru. V italském Valmalencu skončila druhá ve snowboardcrossu, když prohrála ve finále pouze s hvězdou tohoto sportu Američankou Lindsey Jacobellisovou.

Česká reprezentantka Eva Samková (růžová čepice) na stupních vítězů v závodě SP v italském Valmalencu | Foto: Michal Novotný

Samková si dojela ve Valmalencu nejenom pro své osobní maximum ve Světovém poháru, ale i pro historicky nejlepší výsledek českých reprezentantek ve snowboardcrossu. Česká závodnice nestačila pouze na vítěznou Američanku Jacobellisovou, na třetí pozici skončila Francouzka Anthoniozová.

„Je to životní výsledek! Jsem nadšená, protože jsem nečekala, že bych mohla dosáhnout tak vysoko,“ uvedla v tiskové zprávě k výbornému výsledku úřadující juniorská mistryně světa Samková, která navíc dodala. „Je to fantastické, protože jsem jela v rozjížďce se třemi medailistkami z loňské olympiády ve Vancouveru a jen jedna mě porazila.“

Další Češka Klára Koukalová obsadila 14. místo, Kateřina Chourová byla sedmadvacátá. Mezi muži zvítězil domácí Ital Schiavon, nejlepším z Čechů byl šestatřicátý David Bakeš. Emil Novák potom skončil na 45. a Michal Novotný na 52. místě.

SP ve snowboardingu ve Valmalenku (Itálie) - snowboardcross:

Muži: 1. Schiavon (It.), 2. Cheever, 3. Holland (oba USA), ...36. Bakeš, 45. Novák, 52. Novotný (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP: 1. Cheever 2490, 2. Vaultier (Fr.) 2090, 3. Holland 1860, ...32. Novotný 436, 43. Bakeš 166, 61. Novák 32.

Ženy: 1. Jacobellisová (USA), 2. Samková (ČR), 3. Anthoniozová (Fr.), ...14. Koukalová, 27. Chourová (obě ČR).
Průběžné pořadí SP: 1. Maltaisová (Kan.) 4300, 2. Jacobellisová, 3. Anthoniozová 2360, ...6. Samková 1690, 15. Koukalová 670, 31. Chourová 130.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít