Snowboardcrossařka Samková skončila v Montafonu pátá. V semifinále upadla

Snowboardcrossařka Eva Samková obsadila v úvodním závodě letošního Světového poháru v rakouském Montafonu páté místo. Česká reprezentantka mohla pomýšlet i na vyšší umístění, ale v semifinálové jízdě ji postihl pád, takže nepostoupila do finále. V malém finále však Samková přemožitelku nenašla, díky čemuž si z Rakouska veze pátou příčku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková

Eva Samková | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Eva Samková zahájila své působení na sjezdovce Montafonu vítězstvím ve čtvrteční kvalifikaci. Olympijská vítězka dobře vstoupila i do pátečního programu, když se jí podařilo ovládnout i čtvrtfinálovou jízdu a postoupit tak jasně do semifinále.

Souboj o účast ve finále však Samkové nevyšel, protože upadla a přišla tak o možnost bojovat o postup mezi nejlepší čtyřku.

Chuť si ale česká reprezentantka spravila v malém finále, ve kterém nenašla přemožitelku a zajistila si alespoň pátou příčku.

Druhá česká závodnice Vendula Hopjáková byla klasifikována jako sedmnáctá.

Z vítězství ve finále A se radovala Australanka Belle Brockhoffová před druhou Chloe Trespeuch z Francie a třetí Američankou Lindsey Jacobellisovou.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Montafonu (Rakousko):
Muži: 1. Kearney (USA), 2. Visintin (It.), 3. Pullin (Austr.), ...v kvalifikaci 40. Kubičík, Hanko (oba ČR) nedokončil.
Ženy: 1. Brockhoffová (Austr.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Jacobellisová (USA), ...5. Samková, v kvalifikaci 17. Hopjáková (obě ČR).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme