Snowboardcrossařka Samková zazářila na MS pátým místem

Sedmnáctiletá Eva Samková zaznamenala na mistrovství světa ve španělské La Molině historický úspěch českého snowboardcrossu. Páté místo vybojoval jasnou výhrou v malém finále. Potřetí se z vítězství radovala Američanka Lindsey Jacobellisová, závod mužů vyhrál Australan Alex Pullin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asociace českého snowboardingu

Mladá snowboardcrossařka zajela výborný výsledek pondělní kvalifikaci, v které dosáhla čtvrtého času. Jistě postoupila i ze čtvrtfinále, v kterém skončila druhá za olympijskou vítězkou z Vancouveru Maelle Rickerovou z Kanady.

Jízdu o finále málem nedojela, když chybovala na startu. Tam se skoro srazila s jednou ze soupeřek a zpomalila. Sice se snažila ostatní závodnice dojet, ale už to nestihla a musela nastoupit do malého finále. V něm suverénně vyhrála.

Samková ve Světovém poháru debutovala loni v březnu a zatím absolvovala v elitním seriálu jen pět závodů. Velký vzestup české závodnice je podtržen ziskem titulu juniorské mistryně světa, pro který si dojela loni v srpnu na Novém Zélandu.

Českým mužům se do semifinále postoupit nepodařilo. Jediný Novotný, vítěz dvou závodů SP, prošel do čtvrtfinále, ve kterém ale dojel poslední.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme