Snowboardistka Ledecká vyhrála na juniorském MS paralelní obří slalom

Česká reprezentace získala na juniorském mistrovství světa ve snowboardingu druhou zlatou medaili. Po Evě Samkové, která triumfovala ve snowboardcrossu, zvítězila v tureckém Erzurumu i Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardistka Ester Ledecká

Snowboardistka Ester Ledecká | Foto: EYOWF

Osmnáctiletá Ledecká se dočkala prvního zlata na svém třetím juniorském mistrovství světa. Ve finále si poradila s Rakušankou Tanjou Bruggerovou.

Výrazně tak vylepšila své nejlepší umístění na šampionátech, kterým zatím bylo osmé místo v paralelním slalomu z loňského roku.

Životním výsledkem ale zlato z Erzurumu nazvat nechtěla. „Nerozlišuji, co je životní a co není životní úspěch. Prostě jsem si to strašně užila a bavilo mě to,“ prohlásila Ledecká, pro kterou byl z celého závodu nejobtížnější poslední souboj s Tanjou Brugerrovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

S juniorskou mistryní světa ve snowboardingu Ester Ledeckou mluvil ve Sportžurnálu Vojtěch Bidrman

„Tam jsme jely dvě finálové jízdy. První jsem vyhrála asi 0,27 sekundy, ve druhé jsem udělala chybu na rovině, takže to bylo ještě napínavé, ale nakonec jsem Tanju v součtu asi o 0,11 sekundy předjela,“ popsala Ester Ledecká.

Česká reprezentantka, která se kromě snowboardingu věnuje i alpskému lyžování, se v této sezóně poprvé zapojila i do Světového poháru. A v něm vybojovala zajimavé výsledky. V paralelním obřím slalomu byla jednou šestá a v paralelním slalomu sedmá.

„Řekla bych, že ta konkurence je tu dobrá, ale na samozřejmě na Svěťáku je větší,“ konstatuje při srovnání SP a juniorského mistrovství světa Ester Ledecká.

Juniorské mistrovství světa ve snowboardingu (Erzurum, Turecko) - paralelní obří slalom:

Juniorky: 1. Ledecká (ČR), 2. Bruggerová (Rak.), 3. Ochnerová (It.)
Junioři: 1. Krebs (Rak.), 2. Belinskij (Ukr.), 3. Baumeister (Něm.)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme