Snowboardistu Nečase 'rozmlátila' druhá jízda. Před MS by sedmému místu nevěřil

Životní výsledek vybojoval na mistrovství světa snowboardista Jan Nečas. Sedmé místo na šampionátu ve slopestylu by před týdnem bral jako skvělý úspěch, ale po průběhu finále byl trochu zklamaný. Po závodě v rakouském Kreichsbergu pak třicetiletý Nečas potvrdil, že to byla jeho poslední velká akce v kariéře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sage Kotsenburg během skoku při finále disciplíny slopestyle | Zdroj: Reuters

„Teď stojí na startu osmnáctiletí borci, kteří nemají mozek. S věkem je člověk chytřejší, opatrnější, víc se bojí. Finský trenér za mnou přišel, že jsem inspirací pro všechny jezdce jako nejstarší ve finále. Cením si to, ale už je to moc,“ mluvil o příjemných chvilkách během vypjatých finálových bojů Jan Nečas.

Finále světového šampionátu podle svých slov skvěle užil, ale po závodě byl trochu zklamaný. První kolo mu přitom vyšlo výborně - i podle ohlasů z tribun, které se během slunečného dne téměř úplně zaplnily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakci Jana Nečase na sedmé místo z MS získal reportér ČRo Jakub Marek

„Dal jsem ji úplně tak, jak jsem chtěl. Akorát jsem dostal míň bodů, než jsem čekal. Důležité bylo naložit první jízdu a být v pohodě,“ popisoval Jan Nečas, který byl po úvodním kole dokonce na 4. místě.

Ve druhé finálové jízdě ale zaváhal na jedné překážce, a proto už svůj výkon v dalším průběhu závodu nezlepšil. „Druhá jízda mě úplně rozmlátila, spadl jsem do díry a jsem bolavej, celý tělo. Chtěl jsem zabojovat co nejvíc to šlo, ale v poslední jízdě už to nejde.“

Český snowboardista chtěl ještě zariskovat, ale na druhém skoku se pozdě odrazil a svůj výkon z úvodní jízdy už nezlepšil. A tak Jan Nečas bezprostředně po závodě úplně spokojený nebyl.

Snowboardista Nečas skončil na MS ve slopestylu sedmý

Číst článek

„Být sedmý na světě je fajn, ale je mi to trošku líto. Vím, že by to šlo. Kdyby mi to řeklo někdo před šampionátem, tak bych mu ani nevěřil. Ale teď jsem plný smíšených pocitů,“ říkal snowboardista, který vybojoval zatím druhý nejlepší výsledek české výpravy na šampionátu v Kreischbergu.

I přes rozporuplné pocity si ale z Rakouska odveze příjemné vzpomínky. „Jsem zdravý a jsem šťastný. Chtěl bych hlavně všem poděkovat za podporu poslední 3 dny, co se úplně zvedla vlna. Lidi mi to strašně přáli, krásný,“ dodává Jan Nečas.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme