Snowboardkrosařka Eva Samková vyhrála v Kanadě závod Světového poháru

Eva Samková vyhrála v kanadském Blue Mountain poprvé závod Světového poháru ve snowboardcrossu. V celkovém pořadí seriálu se dělí se o druhé místo. Pro devatenáctiletou Češku jsou to druhé stupně vítězů v kariéře. Naposledy byla v březnu 2011 druhá v italském Valmalenku.

Snowboardcross (ilustrační foto).

Snowboardcross (ilustrační foto). | Foto: Michal Novotný

Dvojnásobná juniorská mistryně světa Eva Samková byla v této sezoně v závodech Světového poháru na čtrnáctém a osmém místě a na nedávném mistrovství světa skončila sedmá.

V kanadském Blue Mountain ale zastínila všechny své soupeřky včetně domácí hvězdy a obhájkyně křišťálového glóbu Dominique Maltaisovou.

Česká reprezentantka v Kanadě vyhrála páteční kvalifikaci a v sobotu všechny tři vyřazovací jízdy. Druhá skončila Maltaisová a třetí Francouzka Nelly Moenneová Loccozová.

Nejlepší výsledek v sezoně si vyjel také Michal Novotný, který obsadil sedmé místo.

Světový pohár ve snowboardcrossu v Blue Mountain (Kanada):
Muži: 1. Robanske (Kan.), 2. Pullin (Austr.), 3. Baumgartner (USA), ...7. Novotný, 19. Novák (oba ČR)
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Pullin 2100 b., 2. Robanske 1780, 3. Schairer (Rak.) 1700, ...10. Novotný 550, 36. Novák 136,1, 70. Bakeš (ČR) 16,4
Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Maltaisová (Kan.), 3. Moenneová Loccozová (Fr.)
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Maltaisová 2800, 2. Samková a Rickerová (Kan.) po 1500, ...34. Chourová (ČR) 45

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít