Soukalová bojuje proti 'spoustě mladých samic'. Proti stresu pomáhá líčení

Žluté startovní číslo vedoucí závodnice Světového poháru už prý Gabrielu Soukalovou nestresuje, ale motivuje. Ostatně potvrdila to i dnes v rakouském Hochfilzenu, kde si z osmého místa na startu polepšila na třetí v cíli stíhacího závodu. A podobně jako před týdnem se mohla usmívat a slavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová dojela do cíle stíhacího závodu na třetím místě. A samozřejmě bezchybně nalíčená | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Provází mě celá spousta vzpomínek na sezonu 2 roky zpátky. Od začátku jsem se cítila nejlíp a završila jsem to čtvrtým místem. Byla to pro mě zatím nejlepší bilance, to je hrozně povzbudivé,“ říká v Hochfilzenu Gabriela Soukalová, vedoucí závodnice SP při vzpomínce na měsíce završené úspěchem v Soči.

Přehrát

00:00 / 00:00

S vedoucí ženou biatlonového SP Gabrielou Soukalovou mluvil chvíli po 3. místě v Hochfilzenu reportér ČRo Tomáš Kohout

A zdá se, že se skutečně vrací do známých kolejí, byť popřela, že si na žluté číslo zvyká. Kdyby s novináři mluvila den před startem sprintu, asi by říkala něco jiného. Prý ji číslo favoritky spíše znervózňovalo.

Důležité je, že ví, jak a čím se uklidnit. Antistresové omalovánky, které dostala od maminky svého přítele, ale zatím nepoužívá. „Ještě jsem se do nich nestihla pustit, ale možná je můj obličej někdy jako omalovánky. Tím se před startem trochu odreagovávám,“ vysvětluje další rozměr pečlivé práce s líčidly.

Soukalová dojela v Hochfilzenu třetí a dál vede SP

Číst článek

Sama říká, že po loňsku, kdy se jí v úvodu sezony nedařilo, si více uvědomuje každý úspěch a váží si ho. „Je to super. Gábina vstoupila do téhle sezony ve velkém stylu. Má tah na bránu jako v olympijské sezoně. To je hrozně pozitivní,“ chválí trenér Ondřej Rybář.

Od trenéra se závodnici z Jablonce dostalo zásadního povzbuzení už na minulé zastávce v Östersundu: „Říkal mi: ‚Vítej zpátky.‘ A v tu chvíli jsem si uvědomila, že to ve mně furt je. I když je tu spousta mladých samic, které jsou plné elánu, já věřím, že tu bojovnost mám taky,“ říká vedoucí závodnice Světového poháru biatlonistek Gabriela Soukalová.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme