Soukalová dojela v Canmore třetí. Konkurentky v SP ji stáhly jen minimálně

Gabriela Soukalová dojela třetí v závodě s hromadným startem Světového poháru biatlonistek v kanadském Canmore. Vyhrála Italka Wiererová, která stáhla náskok Češky na čele SP na 91 bodů. V mužském závodě byl nejlepším českým zástupcem Ondřej Moravec.

Gabriela Soukalová dnes skončila v Anterselvě sedmá

Gabriela Soukalová dnes skončila v Anterselvě sedmá | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ženský závod s hromadným startem se vyvinul v přímý souboj nejlepších žen světového poháru. Gabriela Soukalová okolo sebe měla druhou Dorotheu Wiererovou, třetí Marii Dorinovou Habertovou i čtvrtou Franziskou Hildebrandovou. Další závodnice nabraly ztrátu.

Do čtvrtého okruhu vjížděla česká vedoucí závodnice s desetivteřinovou ztrátou na francouzsko-italskou dvojici. K poslední střelbě ale všechny tři vedoucí závodnice SP dojely společně.

Dorothea Wiererová předvedla svou pověstnou rychlopalbu a vyjela si z poslední střelby vstříc vítězství.

Soukalová do cíle couvala. Jsem ztřeštěná, snad mě nediskvalifikují, bála se

Dorinová Habertová se Soukalovou jednou chybovaly a musely na trestné kolo. Francouzka ale byla rychlejší v cíli byla druhá čtvrt minuty před Gabrielou Soukalovou.

Češka stále neohroženě vede ve Světovém poháru. Wiererová stáhla její náskok na 91 bodů. Třetí zůstává Dorinová Habertová.

Fantastický střelecký výkon předvedla Eva Puskarčíková, která byla nejlepší střelkyní závodu. Čtyři bezchybně vyčištěné položky jí zajistily 12. místo. Veronika Vítková je se čtyřmi chybami 18.

Závod mužů na 15 kilometrů byl velkou větrnou loterií. Po prvních dvou položkách suverénně vedl zkušený Rakušan Simon Eder, na třetí střelbě ale udělal 3 chyby a propadl se. Úplně stejně zareagoval favorizovaný Francouz Martin Fourcade a do čela se tak dostal jeho méně známý krajan Quentin Fillon Maillet.

Po poslední střelbě vyjel Francouz ze střelnice s náskokem 14 vteřin na trojici pronásledovatelů. Lotyš Rastogrujevs, Ital Windisch a Němec Doll ho ale rychle dojeli.

V jednom z posledních stoupání rozhodl o svém prvním vítězství ve Světovém poháru v kariéře Ital Dominik Windish. Nezabránily mu ani 4 trestné chyby.

Z Čechů se na střelnici nejlépe dařilo Ondřeji Moravcovi, který byl sice pomalejší na trati, během čtyř položek ale musel pouze dvakrát dobíjet. V cíli byl jako osmý.

Dalším Čechům se nedařilo. Michalové Krčmář a Šlesingr spáchali 7, respektive 8 chyb. Krčmář skončil 25., Šlesingr úplně poslední třicátý.

V půl osmé večer se v Albertě jede hromadný závod žen.

SP v biatlonu v Canmore (Kanada):
Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. Windisch (It.) 40:37,1 (4 tr. okruhy), 2. Doll (Něm.) -4,1 (4), 3. Fillon Maillet (Fr.) -8,6 (3), 4. Landertinger (Rak.) -20,7 (3), 5. Rastorgujevs (Lot.) -20,9 (3), 6. M. Fourcade (Fr.) -22,3 (6), 7. Burke (USA) -23,8 (3), 8. Peiffer (Něm.) -29,9 (4), 9. Moravec (ČR) -34,7 (2), 10. Kazár (SR) -43,0 (1), ...25. Krčmář -2:21,5 (7), 30. Šlesingr (oba ČR) -3:46,0 (8).
Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 809 b., 2. Šipulin (Rus.) 592, 3. Schempp (Něm.) 551, 4. T. Bö 550, 5. Svendsen (oba Nor.) 508, 6. Garaničev (Rus.) 502, ...16. Moravec 335, 26. Krčmář 239, 35. Šlesingr 199, 56. Soukup 51, 66. Krupčík (oba ČR) 22.

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Wiererová (It.) 36:50,0 (1), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -20,8 (1), 3. Soukalová (ČR) -50,3 (1), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -1:11,0 (4), 5. Hildebrandová (Něm.) -1:13,5 (2), 6. Bescondová (Fr.) -1:14,4 (3), 7. Dahlmeierová -1:22,2 (2), 8. Gössnerová (obě Něm.) -1:26,0 (4), 9. Virolajnenová (Rus.) -1:36,9 (3), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:45,7 (3), ...12. Puskarčíková -1:51,5 (0), 18. Vítková (obě ČR) -2:48,3 (4).
Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. Soukalová 763, 2. Wiererová 672, 3. Dorinová Habertová 657, 4. Hildebrandová 596, 5. Mäkäräinenová 553, 6. Dahlmeierová 546, ...8. Vítková 483, 22. Puskarčíková 272, 35. Charvátová 144, 69. Landová 22, 85. J. Jislová (všechny ČR) 7.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít