Soukalová po bezchybné střelbě vyhrála v Ruhpoldingu závod s hromadným startem

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová si v německém Ruhpoldingu dojela pro jubilejní desáté prvenství ve Světovém poháru. V závodě s hromadným startem byla za hustého sněžení jako jediná z třicítky závodnic stoprocentní na střelnici. Stříbro a bronz braly domácí biatlonistky – druhá skončila Franziska Hildebrandová, třetí Laura Dahlmeierová.

Gabriela Soukalová na trati ztratila hůlku, i tak ale závod s hromadným startem v Ruhpoldingu ovládla | Zdroj: ČTK

Gabriela Soukalová vjížděla do závodu s hromadným startem na dvanáct a půl kilometru v německém Ruhpoldingu coby vedoucí žena Světového poháru.

Rodačka z Jablonce nad Nisou sice nebyla od začátku v čele závodu, ale udržovala kontakt se soupeřkami z předních příček.

Výrazně si pomáhala jistou střelbou, jež byla pro závodnice v hustém sněžení problémem. Po druhé položce vleže se Soukalová probojovala do první pětky, ale opět měla potíže s hůlkou, kterou zlomila. Novou jí nabídl italský servisman.

Česká biatlonistka tím nenechala rozhodit a po úvodní střelbě ve stoje svou pozici ještě vylepšila. Prodrala se mezi nejlepší tři závodnice a jela v závěsu s Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou a Němkou Franziskou Hildebrandovou.

Osudová byla závěrečná stojka. Dorinová Habertová na ní čtyřikrát zaváhala a musela odkroužit šest set metrů na trestném okruhu. Jednou mířila mimo i Hildebrandová a znovu stoprocentní Soukalová tak odjížděla z poslední položky sama.

Pozici v čele udržela a cílem projela jako první. Hildebrandová se čtrnáctivteřinovým mankem obsadila druhé místo, třetí skončila její krajanka Laura Dahlmeierová.

Vítková s Puskarčíkovou mimo první dvacítku

Zatímco Soukalová byla jako jediná ze všech třiceti závodnic na střelnici bezchybná, Veronika Vítková odstřílela čistě až poslední položku.

Po třech střelbách měla za sebou pět trestných kol a dojela poslední se ztrátou čtyř minut a pětačtyřiceti vteřin.

Eva Puskarčíková sice úvodní ležku zvládla bez zaváhání, jenže na druhé a třetí položce pálila jednou mimo a musela jet dvě trestná kola. Do cíle dorazila jako třiadvacátá s mankem dvou minut a třiačtyřiceti vteřin na vítěznou Soukalovou.

V 16:10 se na trať vypraví také muži. Do závodu s hromadným startem na patnáct kilometrů v Ruhpoldingu nastoupí čeští reprezentanti Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem.

Výsledky SP v biatlonu v Ruhpoldingu:

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Soukalová (ČR) 41:13,2 (0 tr. okruhů), 2. Hildebrandová +13,9 (1), 3. Dahlmeierová (obě Něm.) +24,4 (2), 4. Eckhoffová (Nor.) +32,2 (2), 5. Hammerschmidtová (Něm.) +37,9 (2), 6. Skardinová (Běl.) +40,0 (1), 7. Džimová (Ukr.) +53,6 (2), 8. Wiererová (It.) +1:01,5 (2), 9. Dorinová Habertová (Fr.) +1:15,5 (5), 10. Oberhoferová (It.) +1:21,0 (1), ...23. Puskarčíková +2:43,2 (2), 28. Vítková (obě ČR) +4:45,2 (5).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Soukalová 611, 2. Dorinová Habertová 538, 3. Hildebrandová 520, 4. Dahlmeierová 485, 5. Wiererová 462, 6. Mäkäräinenová (Fin.) 436, ...9. Vítková 372, 21. Puskarčíková 211, 29. Charvátová 144, 59. Landová (obě ČR) 22.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít