Soukalová s Moravcem skončili v biatlonové exhibici na stadionu Schalke druzí

Nejlepšího výsledku v historii českých účastí na biatlonové exhibici na stadionu Schalke v Gelsenkirchenu dosáhli Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec. Na konci akce slaví druhé místo za vítěznou francouzskou dvojicí Martin Fourcade, Marie Dorinová Habertová.

Vtipné obličeje se Ondřeji Moravcovi mohou hodit. Za několik týdnů s nimi bude rozveselovat prvního potomka | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

První závod v netradičním formátu na fotbalovém stadionu se české dvojici nepovedl. Ondřej Moravec byl v cíli až sedmý především vinou kolegyně Soukalové, která na poslední střelbě spáchala tři chyby a musela na tři trestná kola uvnitř arény.

Následoval ale druhý závod. Stíhačka, ve které byli Češi střelecky nejlepší. Během osmi střeleb udělali pouze tři chyby a postupně se posouvali pořadím až na druhou pozici.

Suverénní byli v cíli Francouzi. Martin Fourcade a Marie Dorinová Habertová spojili síly a po třetím místě v úvodním závodě ukázali ve stíhačce svou dominanci. Po poslední střelbě slavil Martin Fourcade vítězným gestem před vyprodaným hledištěm.

V tu chvíli ještě střílel Ondřej Moravec, který si v posledním kole pohlídal nejlepší český výsledek na Schalke a dojel druhý. Společně s Gabrielou Soukalovou tak vylepšil čtvrté místo z loňského roku.

Ze třetího místa se radují domácí fanoušci díky dvojici Hinzová, Schempp.

Biatlonová exhibice World Team Challenge v Gelsenkirchenu (Německo):
1. Dorinová Habertová, M. Fourcade (Fr.) 33:57,6, 2. Soukalová, Moravec (ČR) -12,6, 3. Hinzová, Schempp (Něm.) -22,2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít