Soukalová s Moravcem skončili v biatlonové exhibici na stadionu Schalke druzí

Nejlepšího výsledku v historii českých účastí na biatlonové exhibici na stadionu Schalke v Gelsenkirchenu dosáhli Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec. Na konci akce slaví druhé místo za vítěznou francouzskou dvojicí Martin Fourcade, Marie Dorinová Habertová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vtipné obličeje se Ondřeji Moravcovi mohou hodit. Za několik týdnů s nimi bude rozveselovat prvního potomka | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

První závod v netradičním formátu na fotbalovém stadionu se české dvojici nepovedl. Ondřej Moravec byl v cíli až sedmý především vinou kolegyně Soukalové, která na poslední střelbě spáchala tři chyby a musela na tři trestná kola uvnitř arény.

Následoval ale druhý závod. Stíhačka, ve které byli Češi střelecky nejlepší. Během osmi střeleb udělali pouze tři chyby a postupně se posouvali pořadím až na druhou pozici.

Suverénní byli v cíli Francouzi. Martin Fourcade a Marie Dorinová Habertová spojili síly a po třetím místě v úvodním závodě ukázali ve stíhačce svou dominanci. Po poslední střelbě slavil Martin Fourcade vítězným gestem před vyprodaným hledištěm.

V tu chvíli ještě střílel Ondřej Moravec, který si v posledním kole pohlídal nejlepší český výsledek na Schalke a dojel druhý. Společně s Gabrielou Soukalovou tak vylepšil čtvrté místo z loňského roku.

Ze třetího místa se radují domácí fanoušci díky dvojici Hinzová, Schempp.

Biatlonová exhibice World Team Challenge v Gelsenkirchenu (Německo):
1. Dorinová Habertová, M. Fourcade (Fr.) 33:57,6, 2. Soukalová, Moravec (ČR) -12,6, 3. Hinzová, Schempp (Něm.) -22,2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme